BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ’den Öğrencilerimize Yeni Ufuklar

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerimize yeni ufuklar açan BENGİ projesi kapsamında Karesi Ali Hikmet Paşa Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okulun öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi.
BENGİ’den Öğrencilerimize Yeni Ufuklar

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’yı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, okul müdürü Ramazan Şentürk, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.

HEPİMİZİN ORTAK VE ASLİ GÖREVİDİR

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Ali Hikmet Paşa Ortaokulu’nda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir. "dedi.

TOPLUMUMUZA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR

   Eğitim alanında uygulamaya konulan projelerle Balıkesir´in önümüzdeki yıllarda daha başarılı noktalara geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, eğitimin okul öncesinden itibaren başlayan, üniversite sıralarına kadar geçen zamanda ciddi ve planlı çalışmalar gerektiren bir süreç olduğunu belirterek bu süreç içerisinde başta annelere, babalara ve öğretmenlerimize olmak üzere toplumumuza önemli görevler düştüğünü söyledi.

EĞİTİME POZİTİF AYRIMCILIK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

    Balıkesir´de eğitimin çıtasını bir adım daha yukarıya taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yazıcı,  "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarını da önemsiyor ve onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Devletimiz bu noktada çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamaktadır. Eğitim yuvalarımız bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve eğitime pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. "dedi.

SADECE TÜRKÇE ÖĞRETMENİNİN GÖREVİ DEĞİLDİR

   Kitap okumayan ve sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını, öğretmenlerden öğrencilerin kitap okumaları için elinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini hatırlattı. Okuma alışkanlığı kazandırmak sadece Türkçe öğretmenlerinin değil, okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimizin görevi olduğunu ifade etti. Geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizi kitapla tanıştırmak ve okuma alışkanlığı olan bir toplum inşa etmek en önemli vazifemiz ve sorumluluğumuz olduğunu sözlerine ekledi.

ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, BENGİ projesinden beklentilerini öğretmenlerle paylaştı. Öğretmenlerimizle birlikte çalışma hızımızı artırarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın heyecanı içerisinde olmanın gururunu yaşadığını belirtti. BENGİ projesinin başlangıcından bu güne kadar Sayın Valimizin himayesinde yürütülmekte oluğunu ifade ederek, “Eğitime ve çocuklarımıza verdiği değerden dolayı huzurlarınızda Sayın Valimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ SAYIN VALİMİZLE KİTAP OKUDU

     Karesi Ali Hikmet Paşa Ortaokulu ziyareti kapsamında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, kitap okuma saatine katılarak 8. Sınıf öğrencilerimizle birlikte kitap okudu.

KİTAPLAR GÜVENİLİR DOSTLARDIR

     Okuma saati sonrası öğrencilerle bir süre sohbet eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu, bunun için öğrencilerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi.

     Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Yazıcı, "Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar,  kendilerine yön vermede zorlanırlar. Kitap okumak, insana bilgi zenginliği, geniş kelime hazinesi, engin bir bakış açısı ve gelişmiş bir düşünce ufku temin eder. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Yalan söylemez ve seni üzmez. Sizlere tavsiyem siz de kitap okuyun. Ve onlarla arkadaş olun. Siz onları bırakmazsanız onlar da sizi bırakmaz.  Ne kadar çok kitap okursak kendimize ve toplumumuza bir katkıda bulunuruz." dedi.

    Öğrencilerin istek, sorun ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

21-02-2017  21-02-2017

21-02-2017  21-02-2017

21-02-2017  21-02-2017  

21-02-2017  21-02-2017 

21-02-2017

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.