BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Balıkesir Okuyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile devam ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ İle Balıkesir Okuyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’yı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, okul müdürü Mansur Bacanak, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

   BENGİ projesi hakkında bir değerlendirme yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

   Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir toplantı yaptı. Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını belirtti.

ÖĞRETMENLERİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM

   Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, "Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok." dedi.

SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

   Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret programında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katılarak öğrencilerimizle birlikte kitap okudu.

BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI

   15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileriyle de bir araya gelerek, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet ederek hedeflere ulaşmak için kitap okumaya ve çok çalışmaya vurgu yaptı. Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Vali Yazıcı, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.

SON SÖZ YİNE SİZDE OLACAK

   Meslek seçiminin, öğrencinin yaşamında çok önemli olduğunu belirten Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Asla sevmediğiniz bir meslek seçip mutsuz olmayın. Tercih edeceğiniz mesleği mutlaka araştırın, mesleği yapanların yanına gidin, zorluklarını ve güzel yanlarını sorun ve öğrenin. Eğer, seçtiğiniz mesleğin zorluklarının üstesinden geleceğinizi biliyorsanız o mesleği seçin. Ailelerinizin meslekler ile ilgili söylediklerini dikkate alın ama son söz yine sizde olacak. "diye konuştu.

   Öğrencilerimizle uzun süre sohbet eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerimizin yönelttiği soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilerimize sınavlarında başarılar diledi.

 

23-02-2017  22-02-2017

22-02-2017  23-02-2017

23-02-2017  23-02-2017

22-02-2017  22-02-2017 

22-02-2017  22-02-2017

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.