BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Sinerjisi Balıkesir’de Hızla Yayılıyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamındaki okul ziyaretlerine Karesi Karahallılar Ortaokulu ile devam ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.    
BENGİ Sinerjisi Balıkesir’de Hızla Yayılıyor

     Balıkesir Valisi Yazıcı, ziyaret ettiği okulda öğretmenlerle de bir araya gelerek, BENGİ projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.

EĞİTİM TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİDİR

     Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali Yazıcı, "Bugün de siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Eğitim konusunda her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlimizin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Öncelikli konularımın başında eğitim geliyor, eğitimi çok önemsiyorum. Çocuklarımızın becerilerini tespit ederek aileler ile işbirliği içinde, öğrencilerimizi iyiye, doğruya, güzele yönlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor." dedi.

HAYALLERİ BÜYÜK OLANIN GELECEĞİ DE BÜYÜK OLUR

     Geleceğin Türkiye´sini öğretmenlerin şekillendireceğini ifade eden Vali Yazıcı, "Öğrencilerinizle ne kadar ilgilenirseniz, hayalleri o kadar büyük olur ve başarılı olurlar. Unutmayalım ki, hayalleri büyük olanın geleceği de büyük olur.  Bizim istediğimiz mesleklerden ziyade çocuklarımızın severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri işleri yapmalarıdır. Çocuklarımızın sınavlarda başarılı olması elbette önemli ama bunu spor ile kültürel faaliyetlerle desteklemezsek başarıları yarım kalır. Çocuklarımızın spor yapmasına, sosyal faaliyet yapmasına imkân verin. Genç nüfusumuz ne kadar iyi yetişirse, ne kadar iyi eğitim alırsa ülkemizin geleceği de o kadar güçlü olacaktır. Bu konuda eğitimcilerimize büyük görev düşüyor.  Gurur duyacağımız bir nesil yetiştirmek öğretmenlerimizin elindedir." şeklinde konuştu.

     SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı öğretmenlerimizle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar,  Karesi Karahallılar Ortaokulu öğretmen ve öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Ardından öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,    eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

ELİNİZDE Kİ İMKÂNLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİN

   Sıcak ve samimi bir ortamda geçen sohbette Vali Yazıcı, " Biz çocukları çok seviyoruz, sizler bizim geleceğimiz ve eğitiminize destek olmak için elimizden geldiğince öğretmenlerinizle, ailenizle birlikte yapabileceğimiz çoğu imkânı sunuyoruz. Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, kendinize ve topluma faydalı birer birey olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız. Elinizde ki imkânları iyi kullanarak, başarıya doğru koşmalısınız. Ben de sizler gibi bu okullardan geçerek bu göreve geldim. Gireceğiniz sınavlarda şimdiden sizlere başarılar diliyorum." diye konuştu.

KİTAP OKUMAYA ÖZEL BİR ZAMAN AYRILMASI GEREKİR

     Kitap okumak için özel bir zamanın ayrılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Kitap okumak çok kıymetli bir iştir, öyle boş zamanla olmaz. Kitap okumaya özel bir zaman ayrılması gerekir. Başarı ve bilgiye giden yol kitap okumaktan geçiyor."dedi.

AKTİF OKUR

     Öğrencilerden ´aktif okur´ olmalarını da isteyen Vali Yazıcı, "Okuduğunuz kitapta bilmediğiniz kelime ya da benzeri durumları merak edip araştırarak bulup öğrenmek etkili ve doğru okumanın sonucudur. "dedi.

ÇALIŞMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYİN

     Bir insanın sevdiği işi yapınca başarılı olacağını dile getiren Vali Yazıcı, "Çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Ve başarmak için bir önceki günden daha çok çalışın. Olumlu düşünün. Önce hayalinizi kurun ve ardından bu hayalinize ulaşma adına adımlayın, yürüyün ve koşun. Yapmak istediklerinizi zihninizde canlandırın. Sevmediğiniz iş sizi mutsuz eder. İstediğiniz mesleği seçin. Hedefe ulaşırken çalışma disiplini kurun. Nasıl, ne kadar çalışmalıyım, benim yeteneklerim hangi doğrultuda bunu iyi bilmemiz lazım. Hedefinizde bir eksiklik ve kırılma yoksa başarılı olursunuz. Ben bir işi başaracağım demelisiniz. Daha sonra da planlı, programlı çalışma sisteminiz olmalıdır. Eğer yeterli bir hayal gücünüz ve vizyonunuz varsa yapmayacağınız hiçbir şey yoktur. " diye konuştu.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı daha sonra öğrencilerimizden gelen soruları cevaplandırdı. Samimi bir ortamda geçen söyleşi programı hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

 

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017  22-03-2017

22-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.