BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ersin Erbil Adına Balıkesir’de Kütüphane Açıldı

     Şehit Astsbubay Kıdemli Çavuş Ersin Erbil adına Altıeylül Zağnospaşa Ortaokulunda oluşturulan “Şehit Ersin Erbil Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.
Şehit Ersin Erbil Adına Balıkesir’de Kütüphane Açıldı

     Altıeylül Zağnospaşa Ortaokulu bahçesinde düzenlene programa Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 9. Ana Jet Üssü Komutanlığı Destek Grup Komutanı Albay İlker Örencik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Mutasarrıf Ömer Ali Bey Yazma Eser Kütüphanesi Müdürü Şahin Gergin, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, kurum müdürleri, Şehit Ersin Erbil’in değerli ailesi ile şehit aileleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

      Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan tarafından Şehit Ersin Erbil’in annesi Sebahat Erbil ile ailesine çiçek takdim edildi.

BALIKESİR´DE AÇILAN İLK ŞEHİT KÜTÜPHANESİ

     Açılış programı öncesinde ailesi adına konuşma yapan Şehit Ersin Erbil’in kız kardeşi Ebru Erbil Doğan, ağabeyinin adını yaşatmak adına bir proje başlattığını, sonrasında  “Şehit Kütüphaneleri” ekibine dahil olduğunu ve böylece Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 2000’e yakın kitap bağışı yapıldığını ifade etti. Birçok ilde şehitlerimiz adına, 50’yi geçkin sayıda kütüphaneler açıldığını, ağabeyinin okuduğu okul olan Altıeylül Zağnospaşa Ortaokulu’nda bugün açılan “Şehit Ersin Erbil Kütüphanesi”nin de Balıkesir’de açılan ilk şehit kütüphanesi olduğu bilgisine yer verdi. Ailesi ve “Şehit Kütüphaneleri” ekibi adına Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na, Balıkesir Garnizon Komutanlığına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne, Altıeylül Zağnospaşa Ortaokuluna, şehit kütüphaneleri ekibi ve kitap bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

     Konuşmaların ve öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan ile diğer protokol üyeleri tarafından Altıeylül Zağnopaşa Ortaokulunda Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Ersin Erbil adına oluşturulan “Şehit Ersin Erbil Kütüphanesi”nin açılış kurdelesi kesildi.

     Açılışın ardından adına lokma hayrı gerçekleştirildi.

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Ersin Erbil ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

 

30-03-2017  29-03-2017

29-03-2017  29-03-2017

29-03-2017  29-03-2017

29-03-2017  29-03-2017

30-03-2017  29-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.