BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Hayaller “Öykü Tepesi”ne Dönüştü

     Sındırgı Düvertepe Yatılı Bölge  Ortaokulunda eğitim gören 19 öğrencimiz anılarını, hayallerini, rüyalarını BENGİ projesi ile “Öykü Tepesi”ne dönüştürdü.
BENGİ İle Hayaller “Öykü Tepesi”ne Dönüştü

KÜÇÜK YAZARLAR "ÖYKÜ TEPESİ" KİTABINI SAYIN VALİMİZ İLE PAYLAŞTILAR

     Sındırgı Düvertepe Yatılı Bölge  Ortaokulunda eğitim gören 19 küçük kalemin “Öykü Tepesi” adını verdikleri büyük öykü kitabı birbirinden bağımsız olarak kaleme alınan, ama hepsi bir arada bir bütün oluşturup, bir öyküyü anlatan anılardan oluşan bir kitap. Küçük yazarlar, BENGİ ile yazdıklarının kitap haline gelmesinden mutlu oldular. Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları öykü olarak kitaplarında toplayan küçük yazarlar, mutluluklarını ve yazdıklarından oluşan kitaplarını paylaşmak için Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya kaleme aldıkları "Öykü Tepesi" adlı eseri hediye etti.

GÜN GELECEK ÇOK ÜNLÜ BİR YAZAR OLACAKLAR

     Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık ile birlikte ziyaret ettiği okulda  öğrencileri tebrik eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Çok güzel bir eser olmuş. Bu çocuklar belki de gün gelecek çok ünlü bir yazar olacaklar. Öğrencilerin böylesi güzel bir çalışma yapmaları beni duygulandırdı. Bu kitap çocuklarımızın ömür boyu saklayabilecekleri bir hatıra özelliğine sahip. Kitabın diğer öğrencilerimize de bir örnek teşkil edeceğini umuyorum. Emeği geçen öğretmen arkadaşları ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum.´´ diye konuştu.

HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDEDİR

     Öğrencileri yaptıkları bu çalışmanın çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Her çalışma bir gayret ve çaba istiyor. Yazı yazmak çok önemli bir iştir. Bilgi ve birikim sahibi olmak gerekli. Bu birikim ancak ve ancak kitap okumayla kazanılacak bir birikimdir. Kitap okumayan veya çok az okuyan birinin yazabileceği çok az şey olur. Kitap okuyan insanlar, okumayanlara göre her zaman bir adım öndedir. Duygularımızı kâğıda dökebilmek için gerekli bütün donanımları çok kitap okuyarak kazanabileceğimizi görmekteyiz. Yapılan çalışmalardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. "dedi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerden yazmaya çizmeye devam etmelerini, öğretmenlerinden ve ailelerinden de onlara destek olmalarını istedi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,  Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık ile birlikte ziyaret anısına kendisine "Öykü Tepesi" adlı kitabı hediye eden öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

31-03-2017  31-03-2017

31-03-2017  31-03-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.