BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İvrindi Büyükyenice Ortaokulu’na Şiirde Türkiye Üçüncülüğü..

   Çanakkale Savaşlarının 102. Yıl Dönümü Anma Törenleri kapsamında Türkiye genelindeki ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “resim, şiir ve kompozisyon” yarışmasında İlimiz İvrindi Büyükyenice Ortaokulu öğrencisi Nida Kurnaz şiir dalında Türkiye üçüncüsü oldu.
İvrindi Büyükyenice Ortaokulu’na Şiirde Türkiye Üçüncülüğü..

     Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale Savaşları’nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini, şehitlik ve gaziliğin anlamını çocuklarımıza kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurmalarını sağlamak, millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla Türkiye genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik “resim, şiir ve kompozisyon” dallarında her yıl düzenlenen ödüllü yarışmada, İvrindi Büyükyenice Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Nida Kurnaz, şiir dalında Türkiye üçüncüsü olarak ilimize büyük bir gurur yaşatmıştır.

     Dereceye giren öğrencilere ödülleri 22-24 Nisan 2017 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek ödül töreninde verilecektir.

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Balıkesir’i en iyi şekilde temsil ederek şiir dalında Türkiye Üçüncülüğü kazanan Nida Kurnaz’ı, ailesini, İvrindi Büyükyenice Ortaokulu ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.