BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur’an’ın Genç Muhafızları ve Genç Bilaller Gönülleri Fethetti

  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında her yıl düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “Bölge Finali” Edremit 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda  gerçekleştirildi.   
Kur’an’ın Genç Muhafızları ve Genç Bilaller Gönülleri Fethetti

     10 İlden (Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Kütahya, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bilecik) 12 Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin “Hafızlık “ ve “Ezan Okuma” kategorisinde yarıştığı programa, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Karagöz, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Edremit, Burhaniye ve Havran Belediye Başkan Yardımcıları, Havran, Burhaniye, Edremit, Ayvalık ile Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Edremit ve Ayvalık İlçe Müftüleri, Eğitim-Bir Sen, Ensar Vakfı Yöneticileri,  daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

     Saygı duruşu ve ardında İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “Bölge Finali” programında Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Yusuf Koç, açılış konuşmasında yarışma hakkında bilgi verdi ve tüm öğrencilere başarılar diledi.

‘ALLAH U EKBER’ SESİNE HASRET O GÜNLERDEN BU GÜNLERE GELDİK ELHAMDÜLİLLAH

     Konuşmaların ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma yarışmasının “8. Bölge Finali”ne ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirttiği konuşmasında, “Bu ülkede tam 18 yıl ezana hasret yaşadı bir nesil. ‘Allah u Ekber’ sesine hasret o günlerden bugün bu salonun duvarlarının ‘Allah u Ekber’ nidalarıyla inlediği günlere geldik elhamdülillah. Bizi bugünlere kavuşturan Rabbimize sonsuz şükürler olsun! Bu yarışmanın birincisi yok. Ben katılan tüm öğrencilerimizin birinci olduğuna inanıyor, hepsini gönülden tebrik ediyor ve onların yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimizin, hocalarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Bu güzel organizasyonda emeği olan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerime, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.” sözlerine yer verdi.  

     Milli eğitimin genel amaçları doğrultusunda Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “Bölge Finali” nde öğrencilerimizin performansını değerlendirmek üzere jüri üyeliğini, BAUN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş, BAUN İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Koç, İl Müftü Vekili Ramazan Topcan, öğretmenler ve din görevlilerinin yaptığı yarışma neticesinde derece almaya hak kazanan başarılı öğrenciler belirlendi.

“KUR’AN’IN GENÇ MUHAFIZLARI” HAFIZLIK YARIŞMASINDA

Denizli- Merkezefendi- Cedide Abalıoğlu AİHL öğrencisi Muhammed Salih Dağlıoğlu – BİRİNCİ

Balıkesir- Karesi- Balıkesir AİHL öğrencisi Hamza Yağız – İKİNCİ

İzmir- Karabağlar- İzmir AİHL öğrencisi Halil Ay – ÜÇÜNCÜ


“GENÇ BİLALLER” EZAN OKUMA YARIŞMASINDA

Eskişehir- Odunpazarı- Yunus Emre AİHL öğrencisi Halil İbrahim Baysan – BİRİNCİ

Denizli- Merkezefendi- Cedide Abalıoğlu AİHL öğrencisi Eyyup Kuşbey - İKİNCİ

İzmir- Torbalı- Torbalı AİHL öğrencisi Hasan Hediye - ÜÇÜNCÜ

 

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

  “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “Bölge Finali” sonucunda dereceye giren öğrenciler protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

   Program, hatıra fotoğrafı çekiminden sonra sona erdi.

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu yıl 8. si düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması “Bölge Finali” ne katılan ve derece alan tüm öğrencilerimiz ile okullarını tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

  

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

10-04-2017  10-04-2017

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.