BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Balıkesir’de Eğitime Yön Veriyor

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
BENGİ Balıkesir’de Eğitime Yön Veriyor

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir´in eğitimdeki yeri ve eğitim kalitesini artırmak için uygulanan BENGİ projesi hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere okulda görev yapan öğretmenlerle bir toplantı yaptı.

     Öğretmenlerin taleplerini dinleyen Vali Yazıcı, insan yetiştirmenin zor ve zevkli bir meslek olduğunu, özenle ve özveriyle gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerin ülke için çok faydalı bir iş yaptıklarını kaydetti.

ÖĞRETMENLERİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM

     Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, "Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok." dedi.

BU OKULLARA TÜRKİYE´NİN İHTİYACI VAR

     Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, "Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farklı sektörlerin beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bunun için bilgi ve kültür eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir. Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye´nin ihtiyacı var." dedi.

SAYIN VALİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUDU

     Toplantı sonrasında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Haydar Aydın ve Mustafa Uras, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fahri Acar, Ferhan Şahin, İslam Aktepe, Mustafa Güleç ve Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülten Küçük öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

BAŞARILI OLABİLMENİN SIRLARI

     Altıeylül Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle de bir araya gelerek, başarılı olabilmenin sırlarını kendi hayat öyküsünden örnekler vererek öğrencilerle paylaşan Vali Ersin Yazıcı, çok güzel bir okulu ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

     Vali Yazıcı, okulun konferans salonunda meslek seçimleri ve hayatta nasıl yol izleyebilecekleri konusunda öğrencilerle sohbet etti.

HANGİ MESLEK UYGUNSA ONU TERCİH EDİN

     Meslek seçiminin önemini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, ´´Herkesin seçtiği veya arkadaşınızın seçtiği meslek yerine, kendi karakterinize uygun olan mesleği seçin. İleride mutsuz olacağınız bir bölüm okumayın, kendinize güvenin çünkü bizler sizlere güveniyoruz. Tercihlerinize dikkat edin. Neyi seviyorsanız, hangi iş, hangi meslek size uygunsa onu tercih edin. Başarılı olmak için de en önemli konu disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma.´´ dedi.

HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN

     Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Yazıcı, "Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır. " şeklinde konuştu.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Vali Yazıcı, "Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum. "dedi.

  

12-04-2017  12-04-2017

12-04-2017  12-04-2017

12-04-2017  12-04-2017

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.