BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayaller BENGİ İle Şekilleniyor

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında Altıeylül Ortaokulu’nu ziyaret ederek eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Hayaller BENGİ İle Şekilleniyor

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın Altıeylül Ortaokulu ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fahri Acar ve Ferhan Şahin, Altıeylül Ortaokulu Müdürü Orhan Aydın da eşlik etti.

EĞİTİMDE HEDEFLER KOYDUK

     Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, "Eğitimde hedefler koyduk. Bu hedeflere sizlerin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Ben eğitime çok önem veriyorum. Toplumumuzun gelişmesi ve kalkınması ancak eğitimle gerçekleşir. Eğitime önem vermeyen hiçbir ülke kalkınamaz. Onun için geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın çok iyi eğitim alması gerekiyor. "dedi.

BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ZORUNDAYIZ

     Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerine önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. Bu vesileyle ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü tekrar tekrar belirtmek isterim." şeklinde konuştu.


TÜM DERSLERDE DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİ


     Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli. "diye konuştu.

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

BAŞARININ SIRRI GÖNÜL BİRLİĞİ

     Gittiği her okulda öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan Vali Yazıcı´nın öğrencilerle sıcak sohbeti sırasında renkli görüntüler de yaşandı. Öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesini isteyen Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecekte kendi hedefledikleri işi yapmalarını istedi. Öğrencilere, okumanın ve kendini geliştirmenin önemini anlatan Vali Yazıcı, "Ancak unutmayın ki hayatta en önemli şey birbirinize olan sevginiz, saygınız, dostluğunuz ve geleceğe dönük projeleri birlikte paylaşmanızdır." şeklinde konuştu.


     Öğrencilerimizin istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

14-04-2017  14-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.