BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Susurluk Kitap Günleri”ne Gelin Okuyalım

   Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında  Susurluk Kaymakamlığının organizasyonu ile gerçekleştirilen “Susurluk Kitap Günleri” 20 Nisan 2017 Perşembe günü yoğun bir ilgiyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
“Susurluk Kitap Günleri”ne Gelin Okuyalım

KİTAPLARLA BULUŞMA VAKTİ

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın açılışını gerçekleştirdiği “Susurluk Kitap Günleri”, 20-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Susurluk Belediye Park Kültür Evinde seçkin yazarlar ve yayınevlerine ev sahipliği yapacak.

   Otuzdan  fazla tanınmış yazarın kitapseverler ile bir araya geleceği ve yüz bin kitabın sergileneceği “Susurluk Kitap Günleri”,  Balıkesir ve Susurluk’ta bir ilk olması nedeniyle önem arz ediyor. Yazarlar, okuyucularla söyleşi etkinliğinde buluşacak ve kitaplarını imzalayacaklar. Susurluk Kitap Günleri  20-30 Nisan 2017 tarihleri arasında her gün 09.30 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

   “Susurluk Kitap Günleri”  açılış törenine Vali Ersin Yazıcı´nın yanı sıra; Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

EN DEĞERLİ FUARIMIZ KİTAP FUARIDIR

   Vali Yazıcı açılış öncesi yaptığı konuşmada;  "Kitap dostlarını ağırlayacak olan Susurluk Kitap Günleri´nin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günümüze ulaşmış ve bundan sonraki nesillere de ulaşacaktır. Bilginin sağlıklı olanına en kolay şekilde ulaşmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmeliyiz. Güzel olan şey çocukların kitapla haşır neşir olmasıdır. Kitap okumasıdır. Bu fuardan bizim olabildiğince istifade etmemiz, yararlanmamız gerekiyor. Kitap ruhun ilacıdır, olabildiğince okumamız gerekiyor. Kitaplara daha fazla vakit harcamamız gerekiyor. Kitap varsa orası zaten huzurludur. Bu fuarlar önemli ve bu fuarlarda gençlerin buluşturulması, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi çok önemli. En değerli fuarımız kitap fuarıdır. Bu kitap fuarının hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

BALIKESİR´İN EN ÖNEMLİ KÜLTÜREL ETKİNLİĞİ

   Vali Ersin Yazıcı, kitap fuarlarının yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da okuma alışkanlığı kazanmasında çok önemli rol oynadığını dile getirerek; birçok yayınevinin katıldığı fuarda tüm kitapseverlerin mutlaka zevkine hitap eden kitaplar bulacağını, imza ve söyleşi günü gibi çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği Kitap Fuarı´nın Balıkesir´in önemli kültürel etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI OKUMAYA DAVET EDİYORUM

   Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasının gerek toplumsal gerekse bireysel anlamda çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Biz bu vesile ile bu örnek hareket ile Balıkesir genelinde kitap okuma alışkanlığının 7´den 77´ye bütün herkese yayılmasını amaçlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı okumaya davet ediyorum. Kitap okumayı boş zaman aracı olarak da görmemek lazım. Kitap okumak için özel vakit ayırmak gerekiyor. Bu noktada milletimizin duyarlılığını arttırmak için özel bir gayret var. Bu yapılan organizasyon bir teşviktir. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bugün de yine aynı amaçla, BENGİ Projesi etkinliğine vatandaşlarımızla katılmaktan mutluluk duyuyorum." dedi.

   Konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek, fuarın açılışını gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, yayın evlerini hazırlamış olduğu stantları gezerek yayın evlerinin yöneticilerinden bilgi aldı.

   Stantları tek tek gezen ve bilgi alan Vali Yazıcı, özellikle fuarı gezmeye gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti.

FUAR SÜRESİNCE MİSAFİR KALEMLER

   İnci Aral, Erdal Demirkıran, Gülşah Elikbank, Ayşe Hale Ortadeveci, Cezmi Ersöz, Nazlı Eray, İrfan Gürkan Çelebi, Ataol Behramoğlu, Gündüz Öğüt, İpek Ongun, Mustafa Armağan, Emre Kongar, Vehbi Vakkasoğlu, Hanefi Avcı, Sinan Akyüz, Ahmet Ümit, Yekta Kopan, Hikmet Anıl Öztekin, Cansu Canan Özgen, Hafize Çınar Güner, Alper Akdeniz, Hakan Bıçakcı, Orhan Bahtiyar...

 

21-04-2017   21-04-2017

 

21-04-2017   21-04-2017

 

21-04-2017   21-04-2017

 

21-04-2017  24-04-2017

24-04-2017

   

   

 

   

   

   

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.