BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle Birlikte Hep İleriye ve İyiye..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) projesi kapsamında öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. 
BENGİ İle Birlikte Hep İleriye ve İyiye..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

   Programda ilk olarak söz alan Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk olarak eğitimde kaliteyi artırmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

BENGİ SEVDASI HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştirdi. Okumanın önemine de değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşmalarında, Balıkesir’de eğitimin kalitesinin yükseltilmesi adına gerçekleştirilen ve birlikte hep ileriyi hedefleyen BENGİ sevdasının her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaparak Sayın Valimize eğitim camiamız ve öğrencilerimiz adına teşekkür etti.

   Sunumun ardından konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, "Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz." dedi.

BİLDİKLERİMİZİ HATIRLATMA PROJESİ

   Bengi Projesinde yeni bir öğretinin olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bildiklerimizi hatırlatma projesidir. Bunları herkes biliyor. Ancak, proje ile bildiklerimize dikkat çekmek istedik. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. Buraya yapabileceklerimizi yazdık. Herkes en iyisini yapma gayreti içinde olacak. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım.  Okulda yaptıklarımız çarşıda konuşulur olacak. Bir sinerji olacak. Bunun yararını önümüzdeki dönemde gereceğiz. İsterseniz yapabilirsiniz. Bir takım değerlerimizi kaybetmeye başladık. Birçok değer, ilkokulda ve ortaokulda öğreniliyor. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Herkes işini dürüstçe yapmalı. Birçok değerlerimizi veremediğimiz için olumsuzluklar yaşanmaktadır. "dedi.

EĞİTİMİN TEMELİNİ DEĞERLER EĞİTİMİ OLUŞTURMALI

   Eğitim sistemi içinde değerleri kazandırmanın ve değerler eğitiminin önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bir milletin bütün fertlerinin, özellikle de genç neslin kendi değerlerini ve evrensel değerleri öğrenmesi, özümsemesi ve bütün bunları sosyal hayatta davranış haline dönüştürebilmesinin yegâne yolu, elbette ki eğitimdir. Öyle ise, evimizde ve okullarımızda verdiğimiz eğitimin temelini Değerler Eğitimi oluşturmalıdır.  Öğretmenin branşı ne olursa olsun, sınıfa girdiği anda değerler eğitimine önem vermeli. Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Değerleriyle bezenmiş, bilimi seven, verimlilik kültürüne sahip, girişimci bir nesil yetiştirmek hedefindeyiz. Geleceği yetiştirmenin merkezinde bizler varız, bu çocukların geleceği bizlerin elinde onun için sorumluluğumuzu bilmemiz gerekir. Biz idarecilerin vazifesi iyi eğitim öğretim ortamlarını hazırlamaktır. Hepimiz yol arkadaşıyız, onun için birbirimize karşı sevgiyi eksik etmemeliyiz. Hepimiz, insanla ilgili süreci yönetiyoruz. Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerini önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. "dedi.

SEVGİ, DOĞRULUK, DÜRÜSTLÜK, PAYLAŞMAK, İYİLİK, MERHAMET…

   Değerler eğitiminin herkese hava, su, ekmek kadar gerekli olan değerleri kapsadığını dile getiren Vali Yazıcı, sevginin, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, iyilik ve merhamet duymanın, çalışkanlığın, hoşgörünün birer değer olduğunu ifade etti.

 

 

 

21-04-2017   21-04-2017 

 

21-04-2017   21-04-2017

 

21-04-2017   21-04-2017

 

    

   

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.