BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’dan Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank BİLSEM’e Ziyaret

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme"(BENGİ) Projesi kapsamında Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’dan Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank BİLSEM’e Ziyaret

     Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay’ın da ile eşlik ettiği Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi ziyaretinde Vali Yazıcı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek öğrencilere neler yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

HAYAL ETMEK BAŞARININ BAŞLANGICIDIR

     Hayal etmek başarının başlangıcıdır diyen Vali Yazıcı, "Önce hayalinizi kurun ve ardından bu hayalinize ulaşma adına adımlayın, yürüyün ve koşun. Geleceğe ilişkin mutlaka hayalleriniz vardır. Özellikle de sizlerin hayal gücü çok önemli. Siz hayalinizin peşinden koşun. Geçmişte de başaranlar hep hayal edenler olmuştur. Kitap okumanın hayal gücünü genişletmeye, düşüncelerini ve kendini ifade etmeye katkısı çoktur." diye konuştu.

GÜNDE KAÇ SAAT ÇALIŞIYORSUNUZ

     Öğrenciler Vali Yazıcı´ya: " Nasıl Vali oldunuz, kimler Vali olabilir, mesleğinizin amacı nedir?" gibi sorular sorarken bazı öğrenciler de: "Vali olmasaydınız mesleğiniz ne olurdu, işinizden ailenize vakit ayırabiliyor musunuz, Günde kaç saat çalışıyorsunuz, görevinizden memnun musunuz?" gibi soruları da yönettiler.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

     Öğrencilerin sorularına içtenlikle cevap veren Vali Yazıcı, mesleği hakkında sorulan bir soruya, "Bizim mesleğin asıl çekirdeği kaymakamlıktır" dedi. Valilik Makamına kadar uzanan süreci de öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, " Üniversite yıllarım hep çalışarak geçti. Çalışarak okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Özellikle öğrenim gördüğümüz konuyla ilgili bir sektörde çalışma şansı elde edince değerlendirmek gerekir. Bu meslek fedakârlık gerektiriyor. Sorumluluğunuz büyük, her zaman vatandaşın yanında olmanız gerekiyor. Bu makam çözüm üretme makamı, dolayısıyla herkesi dinlemek zorundasınız. Mesai saati gözetmeksizin çalışmalısınız. Bizler, yasalarla belirlenen kurallar ve programlara uygun olarak halkımıza hizmet ederiz. Devlet kurumlarının uyumlu ve ahenkli bir şekilde işleyişinde valilerin koordinasyon görevi bulunuyor. "şeklinde ifade etti.

BALIKESİR´İN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAKLAR

     Ziyarette, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan projelerle yakından ilgilenen Vali Yazıcı ve öğrencilerin projeleri hakkında verdikleri bilgileri dinledi ve kendilerini ayrı ayrı tebrik etti.

     Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezinin faaliyetleri hakkında memnuniyetini belirten Vali Yazıcı, eğitimin kalitesinin ve çeşitlendirilmesinin büyük önemi olduğuna vurgu yaparak, öğrencilerin hazırladıkları projelerle katılacakları yarışmalarda Balıkesir´i en iyi şekilde temsil edeceklerini ve Balıkesir´in tanıtımına da katkı sağlayacaklarını da söyledi.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, öğretmen ve öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından ziyaret sona erdi.    

03-05-2017  03-05-2017

03-05-2017  03-05-2017

03-05-2017  03-05-2017

 

                                                                                 

                                                                                       

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.