BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimizden Yetenekli Gençlerimize Okul

     Hayırsever iş adamı Cihan Şişman tarafından Ayvalık ilçemize kazandırılan “Sebahat Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi”nin açılışı gerçekleştirildi.
Hayırseverimizden Yetenekli Gençlerimize Okul

     Hayırsever iş adamı Cihan Şişman tarafından ilimize kazandırılan ve 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılında hizmete giren 3 bin 100 metrekare kapalı alana sahip 3 katlı tam donanımlı, 18 derslikli,  540 öğrenci kapasiteli, 300 kişilik konser salonuna sahip Ayvalık’ta Tellikavak Mevkii Ayvalık Sanayi Sitesi karşısı Gaziler Yolu üzerindeki “Sebahat Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi” nin açılış törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yaşar Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, hayırsever Sebahat ve Cihan Şişman ile daire amirleri, 81 ilin Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi müdürleri, eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

     Hayırsever Cihan Şişman tarafından yaptırılan “Sebahat ve Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi”nin açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

GELECEĞE VE İNSANLIĞA YAPILAN EN GÜZEL YATIRIM: EĞİTİM

     Hayırsever iş adamı Cihan Şişman,  törende yaptığı konuşmada, hayatının en anlamlı gününü yaşadığını ifade etti. Bu güzide eğitim kurumlarını Türk Milleti´nin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Şişman, "Yüce Allah´a sonsuz şükürler olsun.  Bu okulda okuyacak tüm çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

     Geleceğe ve insanlığa yapılan en güzel yatırımın eğitim olduğunu ifade eden Cihan Şişman, "Yine bu okulda eğitim ve öğretim görecek yetenekli öğrenciler geliştirecekleri yeteneklerini yaşadıkları topluma sunarken, geçim sıkıntısı çekmeyecekleri bir coğrafyada yaşadıklarından, her zaman iş bulabilme olanaklarına da sahip olacaklardır. Her şeyden önce Valimize, Kaymakamımıza, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, talebimizi kabul edip bize bu fırsatı verdiklerinden dolayı ahir ömrümüzde bu mürüvveti yaşattıklarından dolayı önce ailemin sonra Ayvalık halkının minnet ve şükranlarının kabulünü arz ederiz." şeklinde konuştu.

EL BİRLİĞİ İLE YETİŞTİRECEĞİZ

     Okul açılış töreninde eğitime katkı veren herkese teşekkür eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Bu milletin daha fazla gelişmesi için katkı sağlamak üzere donatılmış ve bu amaçlı hareket eden bireyleri el birliğiyle yetiştireceğiz." dedi.

     Çocuklarımızın ne kadar sağlıklı ortamda okurlarsa o kadar başarılı olacaklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Burada eğitilecek çocuklar sadece Ayvalık´a, Balıkesir´e değil, Türkiye´ye hizmet edecek gençler, büyükler ve yarının değerleri olacak. Bu anlamda yapılan iş büyük bir hizmet ve her türlü ifadenin ve değerin ötesinde." dedi.

BU MİLLETİN BİREYİ OLMAKTAN KIVANÇ DUYANLAR

     Erdemli, ahlaki değerlerine sahip, bu milletin bireyi olmaktan kıvanç duyan bireylerin bu okullarda yetiştirileceğini kaydeden Vali Yazıcı, şöyle konuştu: "Eğitimde toplumsal değerleri, becerileri ve yetenekleri kazandırdığımız bu okulumuz önemli bir yer teşkil ediyor.  Bugün açılışını yaptığımız kurum, çağımızın gerektirdiği bir okul olacak. Eğitim hususunun milli bir konu olduğunu bilen çok değerli hayırseverlerimiz ile ülkenin bütün imkanlarını birleştirip bir sinerji oluşturarak bunu başarıyoruz. Bizim en büyük gayemiz çocuk ve gençlerimizin iyi yetişmesidir. İleride ayaklarının üzerinde sağlam durması ve güçlü olmasıdır. Onun için ne gerekiyorsa, cebimizde elimizde ne varsa eğitime harcıyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz." dedi.

EĞİTİME ADANMIŞ BİR RUH

     Hayırsever Cihan Şişman´ı yaptırdığı okul nedeniyle tebrik eden Vali Yazıcı, "Eğitime adanmış bir ruh ve eğitimle ilgili yapılan çalışmalar hiçbir şekilde boşa gitmiyor. Bu eserin başta Ayvalık´a, Balıkesir´e, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün hem Balıkesir için, hem de Ayvalık ilçemiz için çok önemli bir gündür. Ayvalık ilçemize özellikle eğitim konusunda hayırseverlerin gerçekten çok katkı sağladığını görüyorum. Bu konudan gurur duyulması gerektiğini düşünüyorum. Güzel Sanatlar Lisesi hem bu bölgeye çok ciddi katkı sağlayacak, hem de bu bölgenin çocuklarının daha rahat okumasını sağlayacak. En çok övüneceğimiz şey belki geriye bırakacağımız eserler olacaktır." dedi.

    Eğitim ve öğretim seviyesi, bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli göstergelerin başında geldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşmalarında, bir ilde Güzel Sanatlar Lisesi ile Spor Liselerinin Fen Liseleri kadar önemli olduğunu vurguladı. Balıkesir’imize böylesine güzel bir okul armağan eden hayırsever Sabahat ve Cihan Şişman’a teşekkür etti.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, hayırsever Cihan Şişman ve eşi Sebahat Şişman´a eğitime vermiş oldukları hizmetler münasebetiyle Onur Belgesi takdim etti. Ardından Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve beraberindeki protokol tarafından “Sebahat ve Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi”nin açılış kurdelesi kesildi.

03-05-2017  03-05-2017

03-05-2017  03-05-2017

03-05-2017  03-05-2017 

03-05-2017  03-05-2017

03-05-2017

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.