BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

     Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarının 98 Yıl önce Samsun’a çıktığı ve Milli mücadelemizin başlangıcının sembolü olan 19 Mayıs 1919 tarihini “Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”, 15-19 Mayıs tarihleri arasında yer alan haftayı da "Gençlik Haftası" olarak idrak ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

19 MAYIS, MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE NELER BAŞARABİLECEĞİNİN SOMUT BİR ÖRNEĞİDİR

     19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliği ve silah arkadaşlarının desteğinde millet iradesinden alınan Kuva-yi Milliye gücüyle Balıkesir’den, Amasya’dan, Erzurum’dan,  Sivas’tan başlatılan ve bütün Anadolu’ya uzanan yolculuğun ilk adımıdır.  Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğinin somut bir örneği olan ve siz gençlerimize armağan edilen “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı”nı genci ve yaşlısıyla birlik ve dayanışma içinde milletçe her yıl coşkuyla kutlamaktayız.

KAHRAMAN ECDADIMIZIN BİZLERE BIRAKTIĞI MUKADDES MİRASIN ASIL SAHİPLERİ SİZLERSİNİZ

     Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.” özdeyişinin ışığında kahraman ecdadımızın bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri olan sizlersiniz.  Ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyor, gençliğe verilen değer arttıkça toplumların gelişeceği bilinciyle sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

       Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı gönülden kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                              

                                                                                

                                                                                    Yakup YILDIZ

                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.