BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Organize Sanayi MTAL’ye “Tekno Atölye”

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından imzalanan protokolle Altıeylül Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulacak “Tekno Atölye”nin temeli düzenlene törenle atıldı.
Altıeylül Organize Sanayi MTAL’ye “Tekno Atölye”

     Okul bahçesinde düzenlenen temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Eray, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

     Temeli atılan atölye bünyesinde makine teknolojisi, metal teknolojileri, endüstriyel otomasyon ve yenilenebilir enerji atölyeleri ile bilişim teknolojileri, hidrolik pinomatik, mekatronik ve CNC otomatik dershaneleri yer alacak. Kurulacak atölyede ayrıca Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılacak mesleki eğitim kursları da düzenlenecek.

BALIKESİR’DE MESLEKİ EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Bilindiği gibi son dönemde hükümetimizin de çok ciddi ulaşım politikalarıyla ve bölgemizdeki sanayileşme hamlesiyle Balıkesir bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten konuşmalarında meslek liselerinin önemine değinerek imzalanan protokolle Balıkesir’de milli mesleki eğitim seferberliği başlatıldığını ifade etti. Meslek liselerine ciddi önem verdiklerini sözlerine ekleyen İsmail Uğur, sanayileşmenin en önemli kriterlerden olan meslek liseleri olmazsa sanayinin geleceği olmayacağını vurgulayarak gençlerimize başarılar diledi ve atölyenin meslek lisesi için hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.

“TEKNO ATÖLYE” İLE ÖĞRENCİLERİMİZİN, KENDİ ALANLARINDA YETERLİLİKLERİ ARTACAK

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı olarak ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ olarak çıkılan bu yolda bugün Balıkesir’de böylesine güzel adımla ilerlemenin gurur verici olduğunu ifade etti. Üç yıl hayali kurulan ve bugün temelini atacağımız “Tekno Atölye” sayesinde buradan mezun olan öğrencilerimizin, hem kendi alanlarında yeterliliklerini artırarak mezun olacaklarını hem de Halk Eğitimi bünyesinde açacağımız kurslar ile kendilerini daha da geliştirme imkanı bulacaklarını belirtti.

EN BÜYÜK SERMAYEMİZ SİZLERSİNİZ

     2013-2014 eğitim öğretim yılında 70 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan Altıeylül Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bugün 350 öğrencisi, 22 öğretmeniyle Balıkesir’imize hizmet vermekte olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, öğrencilere seslenerek, “Sanat altın bir bilezik. Bunu hiçbir zaman unutmayalım. Bu okuldan vasıflı birer eleman olarak yetişip mezun olduğunuz zaman OSB’deki bütün işyerleri sizlerle çalışmaya hazırlar. 2023 hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında dünyada ilk 10 ekonomiden biri olmak. Bu hedefi gerçekleştirebilmek nitelikli ve vasıflı iş gücüyle mümkündür. Bu noktada en büyük sermayemiz sizlersiniz. 24 Nisan’da Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleştirdiğimiz imza töreni ile başlanan ve bugün temeli atılan “Tekno Atölye”nin Balıkesir’imize, Organize Sanayi Bölgemize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

BALIKESİR BİR CAZİBE MERKEZİ

     Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, “Tekno Atölye”nin Balıkesir sanayisine büyük katkı sağlayacağını vurguladığı konuşmalarında, “Balıkesir gelişiyor, büyüyor, Balıkesir bir cazibe merkezi. Hakikatten Türkiye’nin ihtiyacı,  meslek lisesi mezunu, sanat sahibi genç insanlar. İşte bizim burada bugün temelini atacağımız OSB’nin yapmış olduğu atölyeler, dershaneler ve öğrencilerimizin burada yapacağı uygulamalı eğitimle daha iyi yetişmeleri sağlanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda biter. Balıkesir’imize, sanayimize destek olur.” dedi.

“TEKNO ATÖLYE”NİN TEMELİ ATILDI

     Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Eray ve davetliler tarafından hayırlı olsun dilekleri ile butona basılarak Altıeylül Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulacak “Tekno Atölye” nin temeli atıldı.

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017  29-05-2017

29-05-2017  29-05-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.