BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir, BİLSEM Festivalinde “BengiOrta” Robotu İle Türkiye Birincisi Oldu

   Milli Eğitim Bakanlığı´nın Türkiye genelindeki Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen “Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali”nde düzenlenen “BİLROTEK Ortaokul Temalı Robot Yarışması”nda Karesi Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi, “Bengi Orta” robotu ile Türkiye birinciliği kazandı.
 Balıkesir, BİLSEM Festivalinde “BengiOrta” Robotu İle Türkiye Birincisi Oldu

BALIKESİR’İN GENÇ BİLİM ADAMLARI ROBOTLARI (BENGİORTA) İLE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

     “BİLROTEK Ortaokul Temalı Robot Yarışması”nda Karesi Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Enis Zorbazer, Furkan Keskin ve Emirhan Yıldırım, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Harun İkiz, Yunus Emre Avcu danışmanlığında ürettikleri robotları (BengiOrta) Türkiye birinciliği ödülünün sahibi oldu.

BİLSEM FESTİVALİNDE BİRBİRİNDEN FARKLI PROJE SERGİLENDİ

     Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen, 110 Bilim ve Sanat Merkezinin katıldığı ve yaklaşık 300 projenin sergilendiği “Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali”nde öğrenciler, yıl boyunca ürettikleri birbirinden farklı projelerini sergileme fırsatı buldu. “Görsel Sanatlar”, “Geleneksel Türk Sanatları”, “Uzay Gözlem”, “Fotoğrafçılık”, “Zihin İstasyonları”, “Müzik, Yazılım ve Bilişim” gibi atölyelerde bir dizi çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca, alanlarında uzman isimlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

    Türkiye’de BİLSEM camiasının tanınmasına, birlik ve bütünlük oluşturmasına önemli katkı sağladığının vurgusunun yapıldığı “Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali”nde gerçekleştirilen “Robot ve Teknoloji” yarışmalarında derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören, “Görsel Sanatlar ve Fotoğrafçılık Atölyesi” öğrencilerinin yaptıkları eserlerin yer aldığı serginin gezilmesiyle sona erdi.

BALIKESİR BÜYÜK BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “BİLROTEK Ortaokul Temalı Robot Yarışması”nda Balıkesir’i, üstün başarıyla temsil eden ve büyük bir başarıya imza atarak ilimize Türkiye birinciliği kazandıran Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’ni, geleceğimizin mucitlerini özenle yetiştiren öğretmenlerimiz ile kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

31-05-2017  31-05-2017

31-05-2017  31-05-2017

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.