BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitime Bir Protokol Daha..

     Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL Müdürlüğü ile Genç MÜSİAD arasında “Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL öğretmen ve öğrencilerinin sanayideki gelişmeleri takip etme ve okul sanayi bağını güçlendirme amaçlı eğitim, sanayideki işletmelere saha gezisi ve fuar gezileri çalışmaları yapılmasına yönelik farkındalık oluşturma” projesi protokolü imzalandı.
Mesleki ve Teknik Eğitime Bir Protokol Daha..

     Altıeylül 100. Yıl MTAL’de gerçekleştirilen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız, Genç MÜSİAD Başkanı Abdürrahim Çiftçi ve Yönetim Kurulu, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe ve Fatih Aka, 100. Yıl MTAL Müdürü Ayhan Kılıç, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ZANAAT ALTIN BİLEZİĞİNİN DEĞERİNİ BİLİN

     İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, protokolün Türkiye’nin ve Balıkesir’in ekonomik anlamda gelişimine, nitelikli elemen yetiştirilmesine katkı sağlayacağına vurgu yaparak meslek liselerinin de diğer Anadolu ve fen liseleri kadar önemli olduğunu belirtti. Öğrencilere kendilerini her alanda olduğu gibi mesleki anlamda da iyi yetiştirmelerini ellerinde olan zanaat altın bileziğinin değerini bilmelerini ve ona göre hareket etmelerini istedi. Balıkesir MÜSİAD, Genç MÜSİAD ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek protokolün ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

İMZALAR ATILDI

    Konuşmaların ardından Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL Müdürlüğü ile Genç MÜSİAD arasında “Balıkesir Altıeylül 100. Yıl MTAL öğretmen ve öğrencilerinin sanayideki gelişmeleri takip etme ve okul sanayi bağını güçlendirme amaçlı eğitim, sanayideki işletmelere saha gezisi ve fuar gezileri çalışmaları yapılmasına yönelik farkındalık oluşturma” projesi protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız, Genç MÜSİAD Başkanı Abdürrahim Çiftçi ve 100. Yıl MTAL Müdürü Ayhan Kılıç tarafından imzalandı.

ALTIEYLÜL 100. YIL MTAL ÖĞRENCİLERİNE MÜSİAD’DAN DESTEK

     Balıkesir Altıeylül 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün “Okul-Sanayi İşbirliği Balıkesir Modeli” ile en üst düzeyde sağlanması amacıyla imzalanan protokol gereği,  Genç MÜSİAD faaliyet ve tecrübelerini Balıkesir Altıeylül 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine aktarmak için “Genç Müsiad Tanıtım Günleri” düzenleyecek, MÜSİAD’ ın belirlediği fabrika yöneticileri tanıtıcı sunumlar yapacaktır. 2017 yılı içinde günü birlik fabrika ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Balıkesir Altıeylül 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Genç MÜSİAD tarafından belirlenen işletmelerde staj yapmaları ve mezun olduktan sonra bu işletmelerde istihdamı sağlanacak.

 

02-06-2017  02-06-2017

02-06-2017  02-06-2017 

02-06-2017  02-06-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.