BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın Sene Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın Sene Sonu Karne Mesajı

     19 Eylül 2016 Pazartesi günü 817 okulda 180 bin öğrenci ve 14 bin öğretmenimizle başladığımız 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.

      Değerli Meslektaşlarım,

     Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’imizdeki eğitim camiamızın tüm kademelerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımın üstün gayretleri ve özverili çalışmaları sayesinde yakalamış olduğumuz ekip ruhu içerisinde sürdürdüğünüz bir eğitim ve öğretim yılını daha tamamlamış bulunmaktayız. Bu eğitim öğretim yılında Sayın Valimizin himayelerinde başlayan ve bir sevdayla yürüttüğümüz BENGİ projesi ile Balıkesir’in eğitiminde yepyeni bir çığır açtığımız kanaatindeyim. Sizleri, yaptığınız birbirinden değerli ve önemli tüm güzel çalışmalarınız, öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkılarınızdan dolayı kutluyorum.

     Sevgili öğrenciler,

     Sizler, her biriniz bizim için çok değerlisiniz.  Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. Karne notlarınızı başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Yaz tatilinizde  bol bol dinlenmenizi, gezip eğlenmenizi, aile büyüklerinizi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca bu yıl BENGİ projesi kapsamında edindiğiniz kitap okuma alışkanlığınızı devam ettirmenizi, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde yer alarak edindiğiniz izlenimlerinizi not almanızı öneriyorum.

     Saygıdeğer Veliler,

     Çocuklarımız hayatımızın en değerli varlıkları. Hepsi çok özel ve çok farklı yeteneklere sahip.  Anne babalar olarak onların ilgi ve yeteneklerinin farkında olunmalı, düşük notlar karşısında aşırı tepki göstermekten kaçınmalı ve çocuklarımıza dikkatle yaklaşılmalıdır. Tatil döneminde çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına fırsat tanımak, sağlıklı ve mutlu gelişimlerine büyük katkıda bulunacağına inanıyor, tüm velilerimize göstermiş oldukları özveri ve fedakarlıkları dolayısıyla teşekkür ediyorum.

     Herkese, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve güzel bir yaz tatili diliyorum.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                         Yakup YILDIZ                  

                                                                                Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.