BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğini Koruyan Balıkesirli Minik Ressam Ödüllendirildi

   "Geleceğimi Koruyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilen “Toprak ve Su” konulu resim yarışmasında İl birincisi olan Burhaniye Nadir Tolun İlkokulu öğrencisi Ahmet Onur Ayan Ankara’da düzenlenen proje kapanış ve ödül törenine katıldı.
Geleceğini Koruyan Balıkesirli Minik Ressam Ödüllendirildi

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iş birliğiyle "Geleceğimi Koruyorum" projesi başlatıldı. Bu kapsamda 30 Büyükşehir il sınırları içerisinde yer alan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında “Toprak ve Su” konulu resim yarışması düzenlenmiş olup proje kapanış ve ödül töreni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin teşrifleriyle Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mehmet Akif Ersoy Salonunda gerçekleştirildi.

    Türkiye’de 30 Büyükşehir’de düzenlen “Toprak ve Su” konulu resim yarışması il birincilerinin yer aldığı ödül törenine, Balıkesir ilimizi temsilen “Toprak ve Su” konulu resim yarışması İl birincisi Burhaniye Nadir Tolun İlkokulu öğrencisi Ahmet Onur Ayan katılarak ilimize büyük gurur yaşattı.

SANAT VE BİLİMİN BULUŞTUĞU YERDE GÜÇ BULUNUR

     Sayın Emine Erdoğan hanımefendi, törendeki konuşmasına, "Hayata geçirilen bu proje kapsamında evlatlarımız yüksek hassasiyetler kazandılar." diyerek başladı. Erdoğan, su kaynaklarını bilinçli kullanmak ve doğal kaynakların korunmasını sağlamak amacıyla çocukların 30 büyükşehirde iki yıl boyunca çeşitli eğitimler aldığını söyledi. Aldıkları eğitimlerini hayal dünyalarında zenginleştirerek resme dönüştüren ve illerinde birinci olan öğrencileri tebrik eden Erdoğan, ülkenin dört bir yanından gelen kabiliyetli çocuklara başarılar diledi. Emine Erdoğan, sanat ve bilimin buluştuğu yerde gücün bulunduğunu, bilimin doğruya sanatın da güzele odaklandığını ve ikisinin birlikteliğinin de insanlığı yücelteceğine işaret etti. Çocukların su ve toprak üzerine düşünürken bir yanda yorumlama becerilerini diğer yanda da hayal güçlerini geliştirdiklerini belirten Erdoğan, daha önemlisinin ise doğal kaynaklar ve çevre konusunda bilinç kazandıklarına dikkati çekti.

ÇOCUĞU EĞİTİRSEK GELECEĞİ İNŞA ETMİŞ OLURUZ

     Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da törende yaptığı konuşmada, "Geleceğimi Koruyorum" projesi kapsamında, 30 büyük şehirde okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile öğretmen ve velilere yönelik doğayı koruma amaçlı eğitimler verildiğini, kitaplar, broşürler dağıtıldığını, filmler, kamu spotları, yarışmalar düzenlendiğini anlatan Yılmaz, "Cennet misali bir yurdumuz var. O halde bu projenin amacı cenneti korumak. Bu güzelliğe sahip çıkmamız ve bu değerlerimizi yaşatacak bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Bu amaçla çocuklarımızı çevre bilincine sahip, kendisi ve çevresi ile barışık yetiştirmek istiyoruz." diye konuştu. "Çocuğu eğitirsek geleceği inşa etmiş oluruz. Çocuklarımızın davranışlarını değiştirirsek toplum da değişir." değerlendirmesini yapan Bakan Yılmaz, gelecek için bugünden çalışmaya başlanması gerektiğine işaret etti.

ÇOCUKLARA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

     Konuşmaların ardından Türkiye´nin 30 ilinden gelen öğrencilere sertifikaları Sayın Emine Erdoğan hanımefendi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından verildi. Dereceye giren 30 öğrenciye hediye edilecek bisikletlerin adreslerine gönderileceği duyuruldu.

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Toprak ve Su” konulu resim yarışmasında İl birincisi olarak büyük başarı gösteren ve ilimizi temsilen Ankara’da düzenlenen ödül törenine katılan Burhaniye Nadir Tolun İlkokulu öğrencisi Ahmet Onur Ayan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

09-06-2017  09-06-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.