BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFET DURUMLARINDA MİLLİ EĞİTİM OKULLARI HASTANE OLARAK KULLANILABİLECEK

İl Sağlık  Müdürlüğü  ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü  arasında Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı protokolü imzalandı.
AFET DURUMLARINDA MİLLİ EĞİTİM OKULLARI HASTANE OLARAK KULLANILABİLECEK

Afet ve olağanüstü durumlarda ildeki mevcut hastanelerin kullanılamaz duruma gelmesi halinde, Milli Eğitim okulları sağlık tesisi haline getirilerek kesintisiz sağlık hizmeti verilmeye devam edilecek.

KAPILARINI BİZE AÇACAKLAR

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ  imzalanan protokol ile şunları söyledi:”Herhangi bir afet durumunda sağlık tesislerimizde yatak ihtiyacı oluşması halinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz okullarının kapılarını bize açacaklar. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ’a destekleri için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

İHTİYAÇ HALİNDE SAĞLIK KURUMU GİBİ HİZMET VERECEĞİZ

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ise: ”Bu protokolün imzalanmasının tek amacı sağlık hizmetlerinin her daim kesintisiz devam etmesini sağlamaktır. Bu kutsal hizmette Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkımızın olacağını bilmekten çok mutluyuz.” dedi.

 

11-08-2017   11-08-2017


11-08-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.