BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim, Kalıcı Gelişmenin Anahtarıdır..

  Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulunu ziyaret ederek, hem öğrencilerle kitap okudu, hem de sohbet etti.
Eğitim, Kalıcı Gelişmenin Anahtarıdır..

KİTAP OKUMA SAATİ

     Ziyarette ilk olarak Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ve Karesi Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu Müdürü Ahmet Uçtu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

HEDEF BAŞARIYI GETİRİR

     Okuma saati sonrası öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için öğrencilerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi. Vali Yazıcı, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

EN İYİ DOST KİTAPTIR

     Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, "Kitaplarla tanıştığımız zaman, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir.  Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Nasıl ki antrenman yapmadan sporda dereceye ulaşamazsanız, kitap okumadan da başarıya ulaşamazsınız. " dedi.

BİRÇOK BAŞARININ BAŞLANGICINDA HAYALLER VAR

     Vali Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. "dedi.

HEDEF SEÇİLMEDEN BAŞARI ELDE EDİLEMEZ

     Geleceğe dair hedef belirlemeleri noktasında öğrencilerin sağlıklı kararlar vermelerinin önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: " Ancak eğitim hayatınızda bir hedef için mücadele etmeniz gerekir, hedef seçilmeden hiç bir başarı elde edilemez. Kendi sevdiğiniz mesleği yapmak için çalışın. Başarı demek koyduğunuz hedeflere ulaşabilmeniz demektir. Hedefinizi hep yüksek tutun. Geleceğe yönelik hedeflerinizi belirlemeniz ve hedefinize doğru yılmadan, sabır ve inançla yürüyeceksiniz. Şu günlerinizin kıymetini bilip en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Ne yapmak istediğinize karar vermek için kendinizi çok iyi tanımanız gerekir. Başarılı olduğunuz alan yapmak istediğiniz şey olmayabilir ancak yetenekli olduğunuz bir alanı seçmeniz geleceğinizi garanti altına almanıza ve başarılı olmanıza yardımcı olur. "diye konuştu.

İYİ BİR EĞİTİMİ KİTAPSIZ DÜŞÜNMEK MÜMKÜN DEĞİL

     Toplumların en büyük gücünün insan sermayesi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Her şeyin başı eğitimdir diyerek çıktığımız BENGİ yolculuğunda siz değerli öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi bir eğitimi kitapsız düşünmek mümkün değildir. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Sevgili çocuklar, kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve bizimle kitap okudu, hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu.

     Öğrencilerle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

28-09-2017  28-09-2017

28-09-2017  28-09-2017

28-09-2017  28-09-2017

28-09-2017  28-09-2017

28-09-2017  28-09-2017

28-09-2017  28-09-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.