BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adımlarımız Bilime Doğru

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Kodlama Haftası” kapsamında Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz’un konuşmacı olarak yer aldığı “Kodlama” konulu konferansa katıldı. 
Adımlarımız Bilime Doğru

   Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa, Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, öğretmenler ve 9. ve 10. sınıf öğrencileri katıldı.

     Program, Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi Müdürü Mehmet Emin Batmaz’ın açılış konuşmaları ile başladı.

ADIMLARINIZ HEP BİLİME DOĞRU OLSUN

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, konferans öncesi öğrencilere hitaben yaptığı konuşmalarında, “Her biriniz bizim için çok değerlisiniz. Bütün adımlarınız hep bilime doğru olsun. Biliyorsunuz, 11-17 Ekim tarihleri arasında her yıl kutlanan ‘Kodlama Haftası’  çerçevesinde dünyada önemli adımlar atılmakta. Milli şairimiz Mehmet Akif’in ‘Bir baksana: gökler uyanık, yer uyanıktır; / Dünya uyanıkken uyumak, maskaralıktır!’ dizelerinde dile getirdiği gibi eğer dünyada söz sahibi olmak istiyorsak, bizlerin de kodlamanın önemini kavramamız ve hep birlikte önemli adımlar atmamız şart. Bunlar sizler sayesinde olacak.  Sizlerden tek ricam, küçük düşünmeyin. Çünkü bizler, küçük ve basit düşünen bir neslin torunları değiliz.  Yeter ki isteyelim. Bundan sonraki süreçte mesleğiniz ne olursa olsun beşikten mezara kadar ilim öğrenmeye ve bilimi takip etmeye devam edin. ‘Adımlarımız Bilime Doğru’ projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bütün adımlarınızın bilime doğru olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

“KODLAMA” KONULU KONFERANSA ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

     Program, Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Korkusuz’un, Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği “Kodlama” konulu konferansının akabinde, Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Dr. Eray Yılmaz’ın düzenlediği “Small Basic” atölyesinin belge töreni ile sona erdi.

BALIKESİR’DE BİR İLK..

     Balıkesir’de ilk olma özelliği taşıyan ve Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan, ortaokul ve lise öğrencilerinin bilim insanlarıyla buluşmasını ve farklı konular hakkında ufuklarının açılmasını sağlama, bilim ve teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri takip edebilir ve tartışabilir hale getirme, bilimsel bir bakış açısına sahip, üretken ve problemlere çözüm üretebilen bireyler olarak yetiştirme amaçlarını taşıyan “Adımlarımız Bilime Doğru” projesi kapsamında her ay çeşitli konularda konferans ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

     Dünya çapında her yıl, 11-17 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Kodlama Haftası”nda, öğretmenlerin ve öğrencilerin kodlama, bilgi işlemsel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu bağlamda “Adımlarımız Bilime Doğru” projesinin öncelikli konusu “Kodlama” olarak seçilmiştir. 

12-10-2017  12-10-2017

12-10-2017  12-10-2017

12-10-2017  12-10-2017

12-10-2017  12-10-2017

12-10-2017  12-10-2017

12-10-2017  12-10-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.