BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liselerinin Kuruluşunun 66. Yıl Dönümü Kutlandı

     13 Ekim 1951 yılında açılan İmam Hatip Okullarının kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Karesi AVM’de program düzenlendi.
İmam Hatip Liselerinin Kuruluşunun 66. Yıl Dönümü Kutlandı

    Programa Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, BAUN Rektörü Kerim Özdemir, BAUN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muammer Erbaş, BAUN İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Aşık, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftü Vekili Ramazan Topcan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, kurum amirleri, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

     Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Bekdüz’ün teşekkür konuşmasıyla devam etti.

İMAM HATİPLER, MÜNEVVER İNSANLARIN OLUŞTURDUĞU EĞİTİM YUVALARI

     İmam Hatipli olmanın, kendi tercihimizle seçtiğimiz bir özellik olmanın yanında bir misyon yüklediğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, konuşmasında, “İmam Hatipler dünyaya tek bir pencereden bakmayan; ilmi ile amil, yaşamı ile kâmil, gönül dünyasında mutlu, huzuruyla imrenilen, başarılarıyla kıskanılan, kendisini en güzel ifade eden; sosyal, kültürel, sanat ve sporda da iddia sahibi, entelektüel, ufku açık, hitabeti güçlü, her zaman en önde, aktivist, omurgalı insanlar yetiştiren, milletimizin asli değerlerini taşıyan ve yaşatan münevver insanların oluşturduğu eğitim yuvalarıdır.” sözlerine yer verdi.

YENİ VE GENÇ TÜRKİYE, MAYASINDA İMAM HATİP RUHUNUN OLDUĞU BİR MANİFESTODUR

     İmam Hatip ruhu sadece bir fikir değil, aynı zamanda bir aksiyon olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Yeni ve genç Türkiye, mayasında İmam Hatip ruhunun olduğu bir manifestodur. Dünyayı ve çağı yakalayabilmenin, zulme başkaldırmanın, iyi niyeti yoldaş edinmenin, hak bildiğin yolda cesaret ve sabırla yürümenin manifestosudur.” dedi.

İMAM HATİP RUHU, DOĞUNUN VE BATININ İLİM IRMAKLARINI BULUŞTURMAKTA

     İmam Hatip ruhu dünyayı bir bütün olarak kavrama, doğunun ve batının ilim ırmaklarını buluşturma misyonuyla bu ülkeye çok şey kazandırdığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Bu misyonu ortaya koyan ve bu yolda emeği olan başta Ahmet Karatoprak hocamız olmak üzere Cemalettin Öktem, Tevfik İleri, Nurettin Topçu ve ahirete irtihal eden tüm hocalarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyor; İmam Hatip okullarının temelini atanları, kuruluşundan bu güne yıllar boyunca görev yapmış ve aramızdan ayrılmış öğretmenlerini, yöneticilerini, yemeyip yediren giymeyip giydiren hayırseverleri rahmetle minnetle yad ediyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

PROF. DR. NEVZAT AŞIK’TAN GENÇLERE TAVSİYELER..

     Konuşmaların ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okuduğu ilahi ve şiirlerin ardından Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk mezunlarından İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Aşık, hayatından örnekler eşliğinde gençlere tavsiyelerde bulunarak İmama Hatip Lisesinde okuduğu yıllara ait anektodlarla programa renk kattı.

     İmam Hatip Liselerine maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Ahmet Karatoprak, Halil Kasapoğlu ve Yakup Akdeniz’e plaket takdiminin ardından davetlilere aşure ikramı yapıldı.

NOSTALJİ FOTOĞRAF SERGİSİ

     Programın sonunda davetliler tarafından büyük ilgi gören “Nostalji Fotoğraf Sergisi” gezildi.

18-10-2017  18-10-2017

18-10-2017  18-10-2017

18-10-2017  18-10-2017

18-10-2017  18-10-2017

18-10-2017

        

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.