BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liselerinin Kuruluş Yıl Dönümü Edremit’te Kutlandı

     İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü" kutlama programına katıldı.
İmam Hatip Liselerinin Kuruluş Yıl Dönümü Edremit’te Kutlandı

     Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit İlçe Müftüsü Said Emin Arvas, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.

     Saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurullah Demir’in açılış konuşmasıyla devam etti.

İMAM HATİP RUHU GELECEKTE DE DEVAM EDECEK

     İmam Hatip Liselerinin birliktelik ruhuyla çok daha iyi noktalara erişeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, konuşmalarına Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Tohum saç, bitmezse toprak utansın! / Hedefe varmayan mızrak utansın! / Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! / Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! ‘ dizeleriyle başladı.  İmam Hatip Okullarının, o ilk tohumu ekenler sayesinde bu günlere ulaştığını ve İmam Hatip ruhunun gelecekte de devam ederek ülkemize çok şey kazandıracağını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, “Bu günlere erişmemizde emeği geçen ve ebediyete göçmüş olan tüm hocalarımıza, öğretmenlerimize, yemeyip yediren giymeyip giydiren tüm hayırseverlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

     İmam Hatip Okullarının tarihçesini anlatan video gösterimi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği ilahi ve şiirlerin ardından davetlilere helva ikramı ile program sona erdi.

20-10-2017  20-10-2017

20-10-2017  20-10-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.