BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir’de “Amatör Spor Haftası” Kutlandı

   “Amatör Spor Haftası” kutlamaları kapsamında düzenlenen “Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı ve Sporun En” leri ödül töreni Kurtdereli Spor Salonunda yapıldı. 
Balıkesir’de “Amatör Spor Haftası” Kutlandı

     Törene, Balıkesir Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, spor kulüplerinin yöneticileri ile sporcular katıldı.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ile başlayan törenin açılış konuşması Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç tarafından gerçekleştirildi.

     Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak merkezinde insan olan hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, konuşmalarında, göreve geldikleri günden beri Balıkesir’i gelişmiş kentler seviyesine çıkartmak, marka değerine yükseltmek için birçok projeye imza attıklarını vurgulayarak spor ve sporcuya desteklerinin sürdüğünü ifade etti.

     Törende konuşan Balıkesir Valisi  Ersin Yazıcı, Balıkesir´de spora çok daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi. 

AMATÖR KULÜPLERE MALZEME

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı tarafından ilimizi temsil eden yılın başarılı sporcularına ve antrenörlerine ödülleri takdim edilerek, Balıkesir´de faal olan 246 Amatör Spor Kulüpleri için, 4 bin 200 adet eşofman takımı, spor çantası ve antrenman malzemesi dağıtımı gerçekleştirildi. 

SPOR, YAŞAMIN EKMEK, SU GİBİ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI

     Gençlerin gösterdiği bu başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Vali Yazıcı, " Gençlerimizin bugünkünden daha fazla oranda sporla buluşmasını bu işlere daha çok ilgi göstermelerini canı gönülden arzu ettiğimi belirtmek istiyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gelişmiş ülkelerin tamamında hemen hemen bütün çocukların mutlaka ama mutlaka 18 yaşına geldiğinde bir spor dalında amatör olarak uğraştığını görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, belediyelerin başka kurumların katkılarıyla sağlanan bu tesislerle bu imkanlarla çok yakın gelecekte tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bütün çocuklarımızın spor yaptığı en az bir spor dalıyla ilgilendiği bir ülke olacağız. Spor Bakanlığımızın tüm Türkiye´de tüm illerde amatör spor kulüplerine gösterdiği destek sunduğu katkı her geçen gün büyümeye artmaya devam ediyor." dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

     Törenin son bölümünde ise müsabakalarda dereceye giren toplam 11 sporcuya ödülleri verildi.

24-10-2017  24-10-2017

24-10-2017  24-10-2017

24-10-2017  24-10-2017

24-10-2017  24-10-2017

24-10-2017  24-10-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.