BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ İle El Ele Başarıya Doğru

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme" (BENGİ) Projesi kapsamında Altıeylül Şehit Ömer Faruk Bol İmam-Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.
BENGİ İle El Ele Başarıya Doğru

     Ziyareti sırasında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´ya Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik eşlik etti.

TÜM ŞEHİR SORUMLU

     Öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, "Bugün Şehit Ömer Faruk Bol İmam- Hatip Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Tüm fedakârlıklarınız için teşekkür ediyorum. Sizin vermiş olduğunuz bu emekler, sizin yapmış olduğunuz çalışmalar çok önemli. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul aile birlikleri,  okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır.  Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok.  Bu vesile ile görevinizde tekrar başarılar diliyorum. " dedi.

CİDDİ BİR FEDAKÂRLIK ÖRNEĞİ

     Değerler eğitiminin önemine değinen Vali Yazıcı, " Çocuklarımız ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, o kadar da ülkemiz gelecekte güçlü olacaktır. Bir taraftan eğitim ve öğretim çalışması yapılırken, bir taraftan da değerlerimizin ve duygularımızın da iyi şekilde yönetilmesiyle birlikte öğretmenlerimiz ciddi bir fedakârlık ve özveri içerisinde çocuklarımıza gerekli önemi veriyorlar. Tüm Okul Müdürlüklerimiz, Kaymakamlıklarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve tüm camia üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. "dedi.

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

EN İYİ DOST KİTAPTIR

     Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, " Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için özel zaman ayırarak kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır. Bu konuda gerek aileleriniz gerekse öğretmenleriniz büyük çaba göstermektedirler. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve hep birlikte kitap okuyalım deyin." şeklinde konuştu.

BU MESLEK FEDAKÂRLIK GEREKTİRİYOR

     Öğrencilerden gelen sorular üzerine Valilik mesleğinden söz eden Vali Yazıcı, "Bizim mesleğin asıl çekirdeği kaymakamlıktır." dedi.

     Valilik Makamına kadar uzanan süreci de öğrencilerle paylaşan Vali Yazıcı, " Üniversite döneminde hem çalışıp, hem okudum. Ciddi bir deneyimdi benim için. Üniversite yıllarımda da kendime göre hedefler belirledim.  Bu meslek fedakârlık gerektiriyor. Mesai saati gözetmeksizin çalışmalısınız. Bizler, yasalarla belirlenen kurallar ve programlara uygun olarak halkımıza hizmet ederiz. Devlet kurumlarının uyumlu ve ahenkli bir şekilde işleyişinde valilerin koordinasyon görevi bulunuyor. "dedi.

     Öğrencilerle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı´ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

SAYIN VALİMİZ ERSİN YAZICI, ŞEHİDİMİZİN ANNESİNİ ZİYARET ETTİ

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Şehit Ömer Faruk Bol İmam- Hatip Ortaokulu ziyaretinden sonra, okula ismi verilen Şehidimiz Ömer Faruk Bol´un annesi Emine Bol´u da ziyaret ederek sohbet etti.       

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

27-10-2017  27-10-2017

 

                                                                                            

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.