BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitaplar ve Kütüphaneler Toplumun Geleceğidir..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Susurluk Anadolu Lisesinde hizmete sunulan "Z-Kütüphane"nin açılış törenine katıldı.
Kitaplar ve Kütüphaneler Toplumun Geleceğidir..

     Estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanı olarak bilinen Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane), düzenlenen törenle hizmete açıldı.

     Açılış törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın yanı sıra Susurluk Kaymakam V. Faruk Bekarlar, Susurluk  Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, eğitimciler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

     Törende konuşan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Z-Kütüphanenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

KİTAP, EĞİTİMİN TEMELİ

     Kütüphane sevgisi olduğu zaman şehirlerin görüntüsünün değiştiğine dikkat çeken Vali Yazıcı, "Bugün açılışını yaptığımız kütüphane ile öğrencilerimiz ve velilerimizin iyi birer okur olma bilinci ve alışkanlığı kazandırmak amacıyla zengin ve güncel koleksiyonla desteklenmektedir. Kitap eğitimin temeli olduğuna göre, çocuklarımız için kitaba kolay ulaşabilecekleri kütüphanelerin önemi çok büyük. Kütüphane, okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olsun." dedi. 

ASLA UNUTULMAMALI

     Kütüphanelerin kısa bir süreyle hatırlanıp daha sonra unutulacak kurumlar olmadığını açıklayan Vali Yazıcı, okul kütüphanesinin açılmasının önemli olduğunu belirterek, daha çok okuyan nesillerin oluşması, geleceğimizin daha aydın olması için, Valilik olarak her türlü desteğin sağlandığını belirtti.

GELECEĞİN TEMİNATI: KÜTÜPHANELER

     Kütüphanelerin geleceğin teminatı gençlerin yetiştirilmesinde anlamlı katkılar sağlayacağına inandığını ifade eden Vali Yazıcı, şöyle devam etti: "Kitaplık ve kitaplar insanlığın bilgi birikimini bize taşıyan, bizim her alanda yetişmemizi sağlayan kaynaklar ve hazinelerdir. En büyük zenginliğimiz olan gençliğimizi, geleceğe ne kadar iyi bir eğitim vererek hazırlarsak, o kadar aydınlık bir geleceğe yürüyeceğimize inanıyorum. Bu kütüphane sayesinde istedikleri bilgiye çok daha hızlı ulaşabilecekler. Kütüphaneler insanların en çok ihtiyaç duydukları yerlerdir. Okullarımız elbette ki hayatımızdaki en önemli kurumlardan biri. Okula yapılan, okumaya yapılan her yatırım bunun için büyük önem taşıyor. Bugün çocuklarımız için temin edilen her kitap, onların hayatında ciddi bir karşılık bulacaktır. Valiliğimizin topluma okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla başlattığı BENGİ Projesine her kesimden destek geldi. Attığımız adımların karşılıksız kalmadığını görmek son derece mutluluk verici. Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. Öğrencilerin okuma ve kütüphane kullanma alışkanlıklarını geliştirmek ve eğitim öğretimde atılan adımları kütüphaneleri etkili kullanarak desteklemek amacıyla okul kütüphanelerine yenilikçi bir bakış açısı getirilmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

KÜTÜPHANELER, EĞİTİMİN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR

     Kütüphanelerin ve okumanın önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, "Kitaplar ve kütüphaneler toplumun geleceğidir. Okumanın önemli bir parçası olan kütüphaneler, eğitimin de ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerin okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, kütüphanelerden daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacı ile farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Kitabın en iyi, en güzel dost olduğunu unutmayalım. Okumaya destek olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017  14-11-2017

14-11-2017

 

 

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.