BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Değerlerimizle Adım Adım”

   BENGİ Projesi kapsamında Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Değerlerimizle Adım Adım” Projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
“Değerlerimizle Adım Adım”

     Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, şube müdürleri ve eğitim yöneticilerinin katıldı.

“DEĞERLERİMİZLE ADIM ADIM” PROJESİ

     “Değerlerimizle Adım Adım” Projesi kapsamında; tüm eğitim yöneticileriyle 4 Balkan Ülkesine –Bulgaristan-Yunanistan Makedonya ve Kosova’ya- ziyarette bulunulacak. Eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle Finlandiya ve Estonya’ya ‘Eğitim Gezisi’ ; yönetici, öğretmen ve öğrencilerle ‘Medeniyetlerin Başkentlerine’ tarihimizi öğrenmek için kültür gezileri düzenlenecek.  Bu kapsamda eğitim-öğretim yılı boyunca, 450 öğretmen, 6500 öğrencimizle ‘Havran Kocaseyit Müzesi ve Köyü’ne ; 400 öğretmen, 6000 öğrencimizle ‘Çanakkale’ye ; 200 öğretmen, 2500 öğrencimizle ‘Bursa’ya ; 150 öğretmen, 1700 öğrencimizle ‘Bilecik ve Eskişehir’e ; 60 öğretmen, 850 öğrencimizle ‘Konya’ya ; 150 öğretmen,1200 öğrencimizle ‘Edirne’ye olmak üzere toplamda 1410 öğretmen ve 18750 öğrenci ecdadıyla kucaklaşmaya, köklerini tanımaya, tarihle buluşmaya gidecek. Ayrıca, 24 Kasım 2017 ‘Öğretmenler Günü’ akşamında öğretmenler tarafından hazırlanan ‘Her Şeye Değer’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek ardından ‘Öyküsüyle Türküsüyle’ adlı etkinlikle öyküleriyle birlikte türküler seslendirilecek. Mayıs ayında ise ‘Şiirin Ahengi’ adlı Şiir gecesi ve 40 okuldan 150 kişinin katıldığı dev koromuzun hazırladığı ‘Tohumdan Fidana’ adlı türkü gecesinde öğretmen ve öğrencilerle buluşulacak. Ocak ayında İl genelinde 15 Temmuz ‘Kahramanlığın Resmi’ konulu resim yarışması düzenlenecek ve Mayıs ayında sergi açılacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Edebiyat Rüzgarları’ projesi uygulanarak 7 lisede, 10 edebiyatçının eserleri çeşitli yarışmalarla liseli gençlerle buluşturulacak. ‘Edremit Okusun Diye’ adlı projeyle 18 okulda 20’den fazla şair ve yazar şehrimizde misafir edilecek; söyleşiler ve imza günleri tertip edilecek. Ortaokul ve lise öğrencileriyle yılda iki kez ‘BENGİ-Değerlerimizle Adım Adım’ bültenleri çıkarıp yıl sonunda seçme öykü, hikaye ve şiirlerden oluşan ‘Kayda Değer’ adlı öğretmen ve öğrencilerin yazılarının yer aldığı dört yüz sayfalık kitap basılacak. İlçedeki okul öncesi öğrencileri için; ‘Çocuk Şenliği’, İlkokul öğrencileri için; ‘Mini Voleybol’, ‘Mini Futbol’ Turnuvaları, ortaokul öğrencileri için; ‘Voleybol’, ‘Basketbol’, ‘Futbol’ Turnuvaları, lise öğrencileri için; ‘Voleybol’, ‘Basketbol’, ‘Futbol’, ‘Masa Tenisi’ Turnuvaları, eğitim yöneticileri ve öğretmenler için; ‘Masa Tenisi’, ‘Satranç’ ve ‘Voleybol’ Turnuvaları düzenlenecektir.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan toplantı Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un proje hakkında bilgi verdiği açılış konuşmaları ile devam etti.

BENGİ, “DEĞERLERİMİZLE ADIM ADIM” YÜRÜYECEK

     Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, konuşmasında,  “Değerlerimizle Adım Adım” Projesi, Kasım 2016 tarihinde Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın koordinasyonunda uygulanan, Edremit İlçemizde de Edremit Kaymakamımız Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen BENGİ Projesinin, “Değerler Eğitimi” ve “Sosyal-Kültürel-Sanatsal- Sportif Faaliyetler” in okul ve kurumlarda gerçekleştirme birlikteliğini sağlamak ve uygulamaların faydasıyla ilgili izleme, değerlendirme çalışmalarının yapılması amacıyla yürütülecek bir proje olduğunu kaydetti. Değerlerimizin farkında olmalarını sağlayacak öğrenci merkezli “Değerlerimizle Adım Adım” Projesinin tüm öğrencilerimiz için akademik ve sosyal başarılarını olumlu etkilemesini hedeflediklerini belirtti. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, desteklerini esirgemeyen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’a teşekkür ederek konuşmalarını tamamladı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEĞİ İÇİN TAKIMDAŞ OLARAK ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, eğitim yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplantıda, Edremit ilçemizin eğitim öğretim adına gerçekleştirdiği çalışmalar ve uyguladığı projelerle ilimizin en gözde ilçelerinden biri olduğuna değinerek, “BENGİ Projesi kapsamında hazırlanan ve her biri bizler için gözbebeği olan öğrencilerimize kuşkusuz faydası dokunacak ‘Değerlerimizle Adım Adım’ Projesinin birbirinden güzel uygulamaları içerdiğini görmek bizleri hassaten gururlandırmakta ve mutlu etmektedir.  Belki birçok ilde yapılamayacak derecede ve güzellikte kayda değer çok ciddi çalışmalar yapmaktasınız. Bu anlamda Edremit ilçemizi tebrik ediyorum. Balıkesir olarak en büyük şansımız, eğitime bu kadar önem ve değer veren bir Valiye, Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’ya sahip olmamız. İl olarak Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan ve geçtiğimiz yıl uygulamaya başladığımız BENGİ Projesi birçok ilimizde yok. Bizler eğitim yöneticileri olarak, elimizi taşın altına beraber koymalıyız. Öğrencilerimizin geleceği için takımdaş olarak çok çalışmalıyız. Sizlerle Balıkesir’in eğitimi adına güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

16-11-2017  16-11-2017

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.