BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesinden Okullarımıza 25 Bin Adet Top

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın teşrifleriyle, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurtdereli Spor Salonu´nda düzenlenen etkinlikte okullara 25 bin adet top dağıtıldı.
Büyükşehir Belediyesinden Okullarımıza 25 Bin Adet Top

     Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün 712 okul, 184 bin 366 öğrenci, 151 amatör spor kulübüne 25 bin adet top dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Bugün 25 bin top sporcularla buluşacak. Böylece 700 okulumuz 20´şer topla buluşacak. 185 bin öğrenci sporun farklı branşlarında başarılı olmak için gayret sarf edecekler. Gençler bizim her şeyimiz, bu iş sadece Milli Eğitim´in görevi değil, yerel yönetimlerinde bu konuda sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Spor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyuyor. Enerjisini sağlıklı şekilde kullanmasını sağlıyor. Spor, disiplini, başarıyı, rekabeti getiriyor. Bizi biz yapan değerleri özümsemeyi gerektiriyor. Bu genç kardeşlerimize başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

EL BİRLİĞİ GÖNÜL BİRLİĞİ İLE KENETLENDİK

    Vali Ersin Yazıcı ise programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Güzel bir vesileyle bir aradayız. İyi ki Büyükşehir var. İyi ki Büyükşehir tüm okullarımıza bu tür spor malzemelerini temin ediyor. Sporun faydalarını anlatmaya vaktimiz müsait değil. Hepiniz bunun bilincindesiniz. Biz takibi Gençlik Spor Bakanlığı olarak, Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak tüm alanlarla ilgili faaliyetleri düzenlemeye geliştirmeye gayret ediyoruz.  Büyükşehir Belediyesi´nin bize katkı sunmuş olması sevgili çocuklarımıza gençlerimize bu katkıyı esirgememesi bizi mutlu etmiştir. İnanıyoruz ki hep birlikte tüm şehir olarak bütün Balıkesir olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla bu şehrin geleceğine sizlere güzel hizmetler sunmak, güzel eğitim imkânları, spor imkânları sunmak için elbirliği gönül birliğiyle kenetlendik. Bunun da en güzel göstergesini bugün burada Büyükşehir Belediyemizin sizlere sunmuş olduğu katkıyla perçinliyoruz. İnşallah bundan sonra da tesis anlamında spor malzemesi anlamında Büyükşehrimizin katkılarını bekliyoruz. Bundan şüphemiz yok. Biz inanıyoruz ki bu şehir 81 il içerisinde sporla anılabilecek sportif başarılarıyla Türkiye´de kendinden söz ettirebilecek bir şehirdir. Bizim gençliğimiz bizim çocuklarımız bunu başarabilecek durumdadır.  Biz Valilik olarak, Büyükşehir olarak, Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm kurum ve kuruluşlar olarak bu desteği sağlamakla mükellefiz. Bu desteği esirgemeyeceğiz." dedi.

KARİZMA SHOW GÖSTERİSİ

     Konuşmalar sonrasında Karizma Show tarafından gerçekleştirilen akrobatik smaç gösterileri davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Gösteri sonrası protokol üyeleri tarafından okullara topların teslimi gerçekleştirildi.

     Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törene, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı,  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, ASKF Başkanı Metin Mengüç, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017  30-11-2017

30-11-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.