BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den Altıeylül Mimar Sinan MTAL’ye Eğitim Laboratuvarı

   "Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları" Projesi kapsamında Mercedes-Benz-Türk A.Ş. tarafından Balıkesir Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine  kazandırılan “Eğitim Laboratuvarı”, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Eğitim Yöneticisi Raşit Uzunoğlu’nun katılımı ile açıldı. 
Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den Altıeylül Mimar Sinan MTAL’ye Eğitim Laboratuvarı

      “Eğitim Laboratuvarı” açılış programına, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fahri Konuk, BAUN Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Mehmet Baştürk, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Fikrettin Kocaman, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Eğitim Yöneticisi Raşit Uzunoğlu,  Mercedes-Benz Türk A.Ş. Yetkilileri Ali Hakan Yakıt ile Birol Bilici, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İslam Aktepe ve Fatih Aka, Oda Başkanları, Altıeylül Mimar Sinan MTAL Müdürü Ömer Temiz, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZ ÜLKEMİZ YARARINA FAYDALI ÇALIŞMALARA İMZA ATACAK

    Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda da başarılı olmalarını önemsediklerini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız konuşmalarında, “Ülkemizin iyi doktora, iyi avukata, iyi mühendise ihtiyacı olduğu kadar iyi kaporta ustasına, iyi marangoza, iyi berbere de ihtiyacı var. Hem de çok ihtiyacımız var. İnşallah meslek liselerimizde yetişen evlatlarımız sayesinde özellikle ara eleman ihtiyacı kalmayacak ve Balıkesir’imiz çok daha iyi bir noktaya gelecektir. Milli Eğitim Bakanlığı olarak ‘Meslek lisesi memleket meselesi’ sloganı ile çıkılan yolda hem bizlerin hem sanayicilerin hem de meslek liselerinin gayretli çalışmalarıyla her öğrencilerimiz, ellerinde olan zanaat altın bileziğinin değerini bilerek ülkemiz yararına faydalı çalışmalara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Değerli katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza, Altıeylül ve Karesi Belediye Başkanlarımıza, Sayın Dekanımızın şahsında üniversitemizin değerli akademisyenlerine, tüm çalışma arkadaşlarım ile kıymeti sanayicilerimize teşekkür ederi.” dedi.

"MESLEK LİSELİLERİMİZ GELECEĞİN YILDIZLARI" PROJESİ İLE 32 OKULUN LABORATUVARI YENİLENECEK

     Mercedes-Benz Türk A.Ş. Eğitim Yöneticisi Raşit Uzunoğlu konuşmalarında, “Mercedes-Benz Türk A.Ş. temsilcisi,  Türkiye’de eğitimi destekleyen pek çok uzun soluklu projeye imza atan Mercedes-Benz Türk A.Ş., yeni sosyal sorumluluk projesi “EML’miz Geleceğin Yıldızı” kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin motor bölümlerini yenilemekte ve gerekli ekipmanlarla donatmaktadır. Meslek liselerinde laboratuvar koşullarının iyileştirilmesi, yeniden yapılandırılmasının yanı sıra, teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sanayi beklentilerine cevap verebilecek nitelik ve donanıma ulaşmaları amacıyla da eğitimlerin düzenlenmesine de önemli bir katkı sağlamaktadır. Mercedes Benz eğitim laboratuvarı, teknolojik eğitim için özel ekipmanlarla donatılmakta her okula üzerinde uygulamalı eğitim yapılabilecek bir adet kamyon bağışlanmaktadır. Ayrıca, okul yöneticileri ve alan şefleri, alan öğretmenleri Mercedes Benz Türk’ün yüksek teknoloji ve üretilen modelleri girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda da bilgilendirilmektedir. Bu güne kadar 28 okulun laboratuvarı yenilenmiştir. Proje kapsamında 32 okulun laboratuvarı yenilenmiş olacaktır. ‘Her işin başı eğitim’ anlayışını benimseyen Mercedes-Benz Türk A.Ş., sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi ile yıllardır Türkiye’nin çağdaş geleceğine katkıda bulunmaktadır. Bundan sonraki amacımız Türk iş birlikçilerimiz ile birlikte projenin sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı. 

TÜRKİYE’DE İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ ŞEY, SİSTEM VE YETİŞMİŞ İNSAN KALİTESİ

     Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Mercedes Benz’in Stuttgart’ta yer alan müzesine değinerek Sanayi Devriminin Doğu ve Batı Almanya’daki etkisini belirttiği konuşmalarında,  “Aynı toprak, aynı maden. Sistem ortadan ikiye bölüyor. Kişiye önem veren ekonomi, diğer tarafta da standartlar olsun ama bir şekilde olsun diyen bir bakış açısı. Demek ki akılların önüne duvar koymamak gerekiyor. Türkiye’de ihtiyaç duyduğumuz şey, sistem ve yetişmiş insan kalitesi. Finans her şekilde bulunuyor. Bizlere düşen en önemli görev kurumsallaşma ve kaliteli sonuç alacak süreçleri iyi planlamak. Anayasada yapılan son değişiklik ile ülkemizin önü her açıdan açıldı. Devlet, millet ve özel sektör iş birliği içerisinde yapılması gerekenler yapılıp her yapılan yanlıştan dersler çıkarıldıktan sonra ortaya çıkan sonucun kurumsallaşma olması gerekiyor. Bu noktada biz yerel yöneticiler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Burada arzu edilen milletimiz her türlü kaynağı, kendi yeni neslini yetiştirecek ve aynı zamanda direkt çıktıyı verimli şekilde kullanacak özel sektörle iş birliği yapıldığını görmek. Mercedes Benz’in 32. sosyal sorumluluk projesi olarak Balıkesir’imiz de bu laboratuvarın yapılmış olmasını destekliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

     "Meslek Liselilerimiz Geleceğin Yıldızları" Projesi kapsamında Mercedes-Benz-Türk A.Ş. tarafından Balıkesir Altıeylül Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine  kazandırılan “Eğitim Laboratuvarı”, 215 metre kareden oluşmaktadır. Laboratuvarın inşaat, tadilat, tesisat, donanım, eğitim materyalleri Mercedes-Benz-Türk A.Ş. tarafından karşılanmış olup her yıl bu laboratuvarda 24 öğrenci eğitim görecek ve öğrencilerin %50’si mezuniyetleri sonunda Mercedes-Benz-Türk A.Ş. tarafından istihdam edilecektir.

     Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2500 metre kare taş döşeme ile çevre düzenlemesi yapılacaktır.

   

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

22-12-2017  22-12-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.