BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPSIN!

   Balıkesir Öğretmenevinde "Sporda Yetenek 10´la Gelecek" Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.
YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPSIN!

 

 

            Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, Dünya Şampiyonu Maratoncu İsmail Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürleri katıldı.

           Toplantıda; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürleri tarafından "Sporda Yetenek 10´la Gelecek"  Projesi hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı. Daha sonra, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

 

ORTAK ÇABA VE İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİREREK SÜRDÜRECEĞİZ

           Toplantının sonunda konuşan Vali Ersin Yazıcı ise şunları söyledi:" Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımız hayata iyi bir başlangıç yapsın istiyorsak hepimiz elimizi taşın altına koymalı, çocuklarımızın geleceği için ortak çaba ve işbirliğini güçlendirerek sürdürmeliyiz. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu.  Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptırıyoruz."dedi.

 

HER KURUMUN SOSYAL SORUMLULUKLARI VAR

           Spor yapmaya imkân bulamayan çocukları sporla buluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Kendilerinden hiçbir şey istemiyoruz. Sadece katılımlarını istiyoruz. Çocuklarımıza istedikleri branşta spor yaptıracağız. Çocuğun malzemeleri noktasında belediyelerin, sosyal yardımlaşma vakıflarımız, kurumlarımız elbirliğiyle bunların ihtiyaçlarını karşılayacak. İki tane sonuç elde etmiş olacağız. Kendini buralarda ifade edemeyen gönlünden geçirdiği arzu ettiği halde buralara katılamayan çocuklarımıza bu imkânları açarak onların da yapabileceğini göstereceğiz, onların da mutlu olmasını sağlayacağız.  Her kurumun sosyal sorumlulukları var. Bunu bu çerçevede düşünüyoruz. Önceliğimiz dezavantajlı grup diye tarif ettiğimiz orta gelir ve alt gelir grubunun çocuklarıyla özellikle ilgileneceğiz."dedi.

 

KÜÇÜK KATKILARLA BİNLERCE ÇOCUĞA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ

           BENGİ Projesi kapsamında düzenlenen  "Sporda yetenek 10´la Gelecek" Projesinin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Vali Yazıcı, "Beden eğitimi öğretmenlerimizle, gençlik spordaki antrenörlerimizle, spor hocalarımızla, BESYO´nun vereceği katkılarla hep birlikte çocukların spor yapmasına gayret edeceğiz. Futbol seçeneğini çocuklarımıza sunmadık, sunmayacağız.  İşimiz çok. İşiniz çok. İlgili arkadaşlar katkılarını eksik etmesinler. Vereceğiniz çok küçük katkılarla binlerce çocuğa ulaşmış olacağız. Binlerce insana Balıkesir´imizin geleceğine çok büyük katkı sunmuş olacağız. Bundan şehrimizi mahrum etmeyelim. El birliğiyle küçük katkılarla büyük işler başarabileceğimizi herkese gösterelim. Bu güçlü bağların ve iş birliğinin bizi mutlu edecek tek sonucu, çocuklarımızın ve gençlerimizin ülkelerine ve insanlığa faydalı olacak nitelikte donanmış olarak toplumdaki yerlerini almış olmalarıdır." dedi.

 

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR ŞART

           Çocukların mutlaka bir sanat veya spor dalında da eğitim alması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, "Bu durum çocuğun zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesini sağlıyor. Çocukların zamanını en iyi şekilde değerlendirmek ve planlı yaşamayı sağlamasını öğretmek için spor merkezlerinin kapılarını sonuna kadar açtık. Sağlıklı yaşam için spor şart. Bu nedenle biz öğrencilerimizin spor yapmasına büyük önem veriyoruz. Spor, okul başarısını olumlu etkiliyor.  Kapsamlı araştırmalar, sporun sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor. Öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânlarımızı sunuyoruz. Spora destek vererek öğrencilerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Spor yaptıkları zaman derslerinde de başarılı olurlar. Çünkü kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olurlar. Lütfen sizler de bu konuda çocuklarınıza destek verin." şeklinde konuştu. 

 

 

 05-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-2018

 

 


Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.