BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARININ TEMEL ŞARTI İNANMAKTIR

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Altıeylül Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
BAŞARININ TEMEL ŞARTI İNANMAKTIR

KİTAP OKUMA SAATİ

Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

KİTAP, EN İYİ DOST

Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini alan Vali Yazıcı, "Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar." şeklinde konuştu.

Eğitime verdiği desteği her fırsatta dile getiren Vali Yazıcı, bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde eğitim alanındaki çalışmaların titizlikle devam edeceğini sözlerine ekledi.

Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. " şeklinde ifade etti.

BU OKULLARA TÜRKİYE´NİN İHTİYACI VAR

Meslek liselerinin eğitime ve iş gücüne önemli katkılar yaptığını belirten Vali Yazıcı, "Bu anlamda bu bölümü okuyan arkadaşlarımızın sektörün gelişmesine olumlu katkıları olacaktır. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye´nin ihtiyacı var. " dedi.

İMKÂNSIZ DİYE BİR ŞEY YOK

Başarının temel şartının inanmak olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Başarıya ulaşmak, istemekten geçiyor.  Sadece dil ile başarıyı istemek yeterli olmaz, buna kalpten inanmalı ve gereğini yapmalısınız. Gelecekte ülkeyi yöneten makamlarda sizler oturacaksınız. O gün gelmeden kendinizi en iyi şekilde hazırlamalı ve yetiştirmelisiniz. İmkânsız diye bir şey yok. Hedeflerimizde bizi başarıya götürecek adımları iyi belirlemeli ve uygulamalıyız. Her adım hedefe daha da yaklaştıracaktır. " dedi.

BAŞARI İÇİN ÇOK KİTAP OKUMALIYIZ

Başarılı olmak istiyorsanız, çok kitap okumalısınız şeklinde konuşan Vali Yazıcı, "Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kitap okumanın sayısız yararı vardır. Kitap okuyan kişinin kendine olan güveni oldukça fazladır.  Kitap okumayı tekrar ederek bilgilerinizi pekiştirirsiniz. Her alanda kendinden emin ilerlersiniz.  Okumak noktasında, entelektüel bilgi noktasında, sosyal faaliyet noktasında kendinizi yetiştirmek zorundasınız."dedi.

DÖRT ELLE SARILIN

Gençlerin doğru mesleği seçip, hayatları boyunca mutlu olmaları ve işlerinden zevk alabilmeleri onların üretkenliğine de yansıdığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Yaptığınız işe dört elle sarılın. Artık imkânlarınız da fazla. Umutsuzluğa kapılmadan mücadelenizi verin. Fırsatların karşınıza ne zaman çıkacağı hiç belli olmaz. Ama umutsuzluğa kapıldığınız an yok olursunuz. İş hayatında başarılı olabilmek için, mesleğinizin ihtiyaç duyduğu niteliklere ve deneyime sahip olmalısınız. Ayrıca ekip çalışması yapabilmelisiniz." diye konuştu.

HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN

Başarılı olmak için küçük yaşlardan itibaren hedef belirlemenin önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, " İnsan bir şeye niyet ederse fırsat gelmekte gecikmez. Ama niyetinizi de doğru yapmanız gerekir.  Hedeflerinizi belirleyin, hedefinizi büyük tutun. Zamanınızı en verimli biçimde kullanın. Çalışmalarınızı belirlediğiniz hedefleriniz doğrultusunda gerçekleştirin. Başarının sırrı verimli çalışmadan geçiyor. Hepinizin hayatında bir hedefi ve hayali vardır. Bu hayali gerçekleştirmek ve hedefe ulaşmak için daima disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekir. Geleceğinize yönelik atacağınız her adımda daima sevdiğiniz, mutlu olacağınız okulu, bölümü ve mesleği seçin. Sizler daha bu sıralarda iken kendinizi en detaylı bilgilerle yarına hazırlamalısınız. Üniversiteyi bitirip diplomanızı aldığınız gün acaba ben ne olmalıyım sorusunu kendinize sormamalısınız.  Hayatta yapacağınız meslek ne olursa olsun sevdiğiniz mesleği yapın, hayallerinizi ortaya koyun ve bu hayallere ulaşmak için de hedeflerinizi belirleyin." dedi.

TAKİP VE DENETİME DEVAM EDİYORUM 

Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini ve öğrencilerin kitap okuma saatine aktif olarak katıldığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerekiyordu. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim." dedi.

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

21-02-2018 21-02-2018

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.