BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEP BİRLİKTE BENGİ DEDİK

       İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ile birlikte BENGİ Projesi kapsamında Altıeylül Cumhuriyet Ortaokulunda idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
HEP BİRLİKTE BENGİ DEDİK

KİTAP OKUMA SAATİ

     Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

     Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

İLERİDE NE OLMAK İSTİYORSANIZ ONUN İÇİN ÇOK ÇALIŞIN

     Hedeflere ulaşmada okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Vali Yazıcı, "Hayatı anlamada kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç. Bu konuyu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. İleride ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın. " dedi.

BENGİ BİZİM SEVDAMIZ

     Vali Yazıcı ve beraberindekiler öğrencilerle buluşması sonrası, idareci ve öğretmenlerle de bir araya gelerek, BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.

    Toplantıda söz alarak BENGİ Projesi hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız "BENGİ bizim bir sevdamız. Sendika, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek kaygımız öğrencilerimiz" ifadelerini kullandı.

BU İŞ BİR EKİP ÇALIŞMASIDIR

    Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali Yazıcı, " İlimizin eğitim kalitesini yükseltme anlamında yürüttüğümüz proje ve çalışmaların en önemli parçalarından biri şüphesiz sizlersiniz. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin başarılı olmasında, millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyerek yetişmesinde en büyük görev şüphesiz öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle birlikte güzel bir hava yakalayarak, eğitimde başarılı bir hamle yapma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda hep birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu iş bir ekip çalışmasıdır." diye konuştu.

ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN-VELİ İŞBİRLİĞİ

     Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerle yaptığı sohbette, Balıkesir´in eğitimdeki başarısının arttırılmasında, öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade ederken, öğrencilerin üzerinde çok büyük etkisi olan ailelerin de çocuklarının eğitimiyle yakından ilgilenmesi gerektiğini de söyledi.

ÖĞRETMENLERİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM

     Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, "Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok." dedi.

SPORDA YETENEK 10´LA GELECEK

     İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız,Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ile birlikte "Sporda Yetenek 10´la Gelecek" Projesi kapsamında spor yapan öğrencileri de ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde gördü.

ÇABALARIMIZ DEVAM EDECEKTİR

     Öğrencileri spora kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, "Öğrencilerimiz sporu çok sevdi. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum." dedi.

     Vali Yazıcı, Balıkesir´deki çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, spor yapan öğrencilerin daha da arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.

BİRLİK VE BERABERLİK AŞILANIYOR

     Balıkesir´de eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, "Öğrencileri bir araya toplayıp birlik ve beraberlik aşılamaya, sosyal aktiviteler yapmaya çalışmaktayız. Amacımız sosyal, sağlam karakterli ve kendine güveni olan bir gençlik yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler küçük yaştan itibaren sosyal hayatın bir parçası olduklarını anlayacaklardır. Bu projeye katılan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğu görülmüştür." ifadelerini kullandı.

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.