BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAREZMİ EĞİTİM MODELİ PİLOT UYGULAMASI

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda devam eden Harezmi Eğitim modeli pilot uygulama çalışmasında idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.  
HAREZMİ EĞİTİM MODELİ PİLOT UYGULAMASI

Harezmi Eğitim modelinde pilot uygulama okulu olarak belirlenen Altıeylül Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda gerçekleştirilen pilot uygulamanın 8. Haftasında, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceledi.

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye´de ilk kez İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünde başlatılan ve STEM yaklaşımının sosyal bilimlerle birlikte yürütüldüğü “Harezmi Eğitim Modeli” nin Türkiye genelinde ilimizin içerisinde olduğu 13 ilde daha uygulanmasını kararlaştırdı.

Harezmi Eğitim modeli, çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıya sahip bir modeldir. Öğrencilerin günlük, gerçek yaşam problemlerini tanımlamak, bunu çözmek üzere algoritma tasarlamak ve adım adım bu problem nasıl çözülürü belirleme ve programlamanın gücünden faydalanarak yenilikçi çözümler üretme sürecidir. Bilgisayar bilimi öğretiminin Sosyal Bilim dalı ile bütünleştirilen, Bilgi İşlemsel Düşünme becerisinin hayata adapte edildiği, programlama ve öğretim araçlarının etkin kullanıldığı, disiplinler arası yaklaşımı yeniden yorumlayarak farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı işbirliğini benimseyen, robotik ve oyun tasarımı ile eğlenerek üreten, kendini sürekli güncelleyen bir eğitim modeldir.

04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.