BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VATANA DEĞER KATANLAR

BENGİ Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen "VATANA DEĞER KATANLAR" projesinin son etkinliği; 15 Temmuz Kahramanımız Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir programı büyük bir coşku ile icra edildi.
VATANA DEĞER KATANLAR

14 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 14:00’te Salih Tozan Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen programa Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, şehit yakınları, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan program; Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin, Nobel Ödüllü Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar ve Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i tanıtan videoların izlenmesi, öğrenciler tarafından kahramanlarımıza hitaben yazılan şiir ve mektubun okunması ve ardından tiyatro gösterisi ile devam etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Kıymetli Şehidimiz Ömer Halisdemir başta olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden, tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve hürmetle anıyorum.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Ne mutlu bize ki Fethi Sekin, Muhammet Fatih Safitürk, Ömer Halisdemir gibi vatanı uğrunda ölen binlerce kahramanımız; Aziz Sancar gibi vatanına değer katan bilim adamlarımız var. Ve olmaya da devam edecektir. İnşaallah bu tarz proje ve etkinlikler sayesinde vatanına, milletine sevdalı; üzerinde yaşadığı toprakları vatan bilen nice kahraman nesiller yetişecektir. Buna yürekten inanıyorum.

Bugün bu anlamlı etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize, bu programın hazırlanmasında büyük katkıları olan Gülser Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi ve TC Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisemizin kıymetli idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

 Programda yaptığı konuşmada, şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Öncelikle "VATANA DEĞER KATANLAR" projesini hayata geçirerek değerler eğitimi noktasında çok güzel bir çalışmaya imza atan İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum." dedi.

Vatan adı verilen toprakların, şehit ve gazilerin emaneti olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı: "Millet olarak tarih boyunca şehitler verdik, bedeller ödedik; ama bağımsızlığımızdan, tek bir karış toprağımızdan asla vazgeçmedik. Tarih boyunca bu topraklarda vatanın korunması için her türlü fedakârlık gösterildi. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır. Bu ülkenin mayasında memleket sevdası vardır. Kalplerimiz aynı değerler için atıyor. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisindeyiz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Şehitlere olan borçlar ne yapılırsa yapılsın ödenemez. Şehitlerin emanetlerini yaşatmak için bize düşen, vatanın bütünlüğünü, millet birlikteliğini korumaktır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

 Program, dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin takdimi ve T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.