BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE EN ÖNDEYİZ

Balıkesir’imiz “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde 81 il arasında Türkiye 3’üncüsü oldu.
YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİNDE EN ÖNDEYİZ

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından eğitim-öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi; yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması amacıyla 2017-2018 eğitim-öğretim yılında altıncısı düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında Türkiye genelinde toplam 4841 başvuru alınmış ve değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından 151 proje saha ziyaretine kalmıştır.

Bu çalışmalar 21-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bakanlık bağımsız değerlendiricileri tarafından yerinde incelenmiş ve Türkiye genelinde 62 proje ödül almaya hak kazanmıştır.

Türkiye genelinde ödül almaya hak kazanan 62 projenin 3 tanesi Balıkesir’imize ait.

BATI MARMARA BÖLGESİNDEKİ ÜÇ ÖDÜL BALIKESİR’İN

"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"nde Batı Marmara Bölgesinde yer alan ilimiz, bölgesindeki 3 ödülün tamamını elde ederek Batı Marmara Bölgesinde ödül alan tek il olma başarısını da elde etti.

  Kategori Bazında Bölgesel Ödüle Layık Görülen Projelerimiz: 

•    Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi kategorisinde “EĞİTİMDE NİTELİĞİ GELİŞTİRME ve İZLEME” projesi

•     Altıeylül Gaziosmanpaşa İlkokulu tarafından hazırlanan proje Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme kategorisinde “MUTLU ÇOCUKLAR SAĞLIKLI YARINLAR” projesi

•        Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından hazırlanan proje Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme kategorisinde “MÜZİĞİN ETKİSİNİ SEYREDELİM" projesi Bölgesel Ödül almaya hak kazandı.

Kepsut ilçesi 125.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından hazırlanan “Müziğin Etkisini Seyredelim” projesi aynı zamanda Bakanlık Ödülü almaya hak kazanmıştır.

09-07-201809-07-2018

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.