BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS EŞİT AĞIRLIK TÜRKİYE İKİNCİSİ BALIKESİR’DEN

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında Eşit Ağırlık Türkiye ikincisi olan Özel Açı Fen Lisesi öğrencisi Doğukan Kalınoğlu’nu makamında kabul etti.
YKS EŞİT AĞIRLIK TÜRKİYE İKİNCİSİ BALIKESİR’DEN

Öğrencimizin ailesi ve öğretmenlerinin hazır bulunduğu ziyarette YKS Eşit Ağırlık Türkiye ikincisi Doğukan Kalınoğlu; kendisini başarıya taşıyan hazırlık süreci ile ilgili değerlendirmelerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ile paylaştı.

YKS’ye okulda öğretmenlerin anlattığı konuları tekrarlayarak ve günde 2-3 saat çalışarak girdiğini belirten öğrencimiz Doğukan Kalınoğlu: “Sınava okuldaki öğretmenlerimin anlattığı konuları tekrarlayarak çalıştım. Bir de öğrenmekten ziyade öğreterek öğrenmeye çalıştım. Böyle olunca öğrendiklerim daha kalıcı oldu. Eksikliklerime baktım. İyi olduğum konulardan ziyade eksik olduğum konuların üzerine gittim. Her gün mutlaka 2-3 saat ders çalıştım. Bölüm olarak hukuk ve ekonomi üzerinde çalışmak istiyorum. Bir ülkede ekonomi ve hukuk iyi olursa toplum gelişir. Akademisyenlik düşünüyorum. Sınav anında heyecanlanmamak lazım. Hepimiz aynı hedefler üzerinden ilerliyoruz. Okulun basketbol takımındaydım. Satranç oynuyordum. Müzikle ilgileniyordum ve piyano çalıyordum. Sosyal ve kültürel faaliyetlere da zaman ayırdığım için sınavın stresini fazla yaşamadım.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: "Öğrencimiz Doğukan’ın elde etmiş olduğu bu büyük başarı, bizi ziyadesiyle memnun etti. Türkiye ikinciliği, son yıllarda Balıkesir’in üniversite sınavında elde etmiş olduğu en önemli derecelerden biri, belki de en önemlisi. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencimiz Doğukan Kalınoğlu’nu tebrik ediyor; bundan sonraki öğrenim hayatında da ailesinin ve Balıkesir’imizin gururu olarak bu başarılarını sürdürmesini temenni ediyorum. Öğrencimizin elde etmiş olduğu bu başarıda hiç şüphesiz değerli ailesinin ve Özel Açı Fen Lisemizin kıymetli idareci ve öğretmenlerinin payı büyük. Onlara da bu süreçte öğrencimize sunmuş oldukları değerli katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.

01-08-201801-08-201801-08-201801-08-201801-08-201801-08-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.