BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYALLERİ HEDEFE DÖNÜŞTÜRMENİN FORMÜLÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Valimiz Sayın Ersin YAZICI ile birlikte BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi okuma etkinliği kapsamında Ayvalık Pakmaya Kenan Kaptan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
HAYALLERİ HEDEFE DÖNÜŞTÜRMENİN FORMÜLÜ

KİTAP OKUMA SAATİ

Ziyarette ilk olarak Valimiz Sayın Ersin YAZICI, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Hedefinizde ne varsa onu gerçekleştirmek sizin elinizde. Çok çalışıp gayret ederseniz başarırsınız. Çalışan bir öğrenci için başarılamayacak bir iş yok. Hepinize üstün başarılar diliyorum. Hedeflerinizi yüksek tutun. Yüksek tutuğunuz hedeflere bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretli çalışmayla devam edin." diye konuştu.

BU OKULLARA TÜRKİYE´NİN İHTİYACI VAR

Meslek liselerinin sektörlere büyük katkı sağladığını belirten Vali Yazıcı, "Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Ülkeye kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye´nin ihtiyacı var." dedi.

HAYAT BİR MARATONDUR

Öğrencilerin geleceklerini nasıl tasarlayacaklarına ilişkin ipuçları veren Vali Yazıcı, "Bu okul, hem ülkemiz hem de Balıkesir için çok önemli. Sanayi ve üretim kademelerinin ara elemana talebi yüksek. Türk denizcilik filosu ve Türk tersanelerindeki gemi ve deniz taşıtları üretimi her geçen gün artmasına rağmen yetişmiş insan gücümüz bu talebi karşılayamıyor. Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sektörün beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bunun için bilgi ve kültür eksikliğinin giderilmesi gerekiyor. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir." şeklinde konuştu.

Eğitime verdiği desteği her fırsatta dile getiren Vali Yazıcı, bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde eğitim alanındaki çalışmaların titizlikle devam edeceğini sözlerine ekledi.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Vali Ersin Yazıcı, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan bölümleri de ziyaret etti.

Okul bünyesinde oluşturulan Gemi Elektrik ve Elektroniği Laboratuvarı, Yangın Eğitim Merkezi ve Simülatör Laboratuvarı ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, "Buralarda yetişen gençlerimizin ileride çok iyi noktalara geleceğine olan inancım tamdır." dedi.

BÜYÜK ÖLÇÜDE KATKI SAĞLAYACAKTIR

Türkiye´nin denizci bir ülke olabilmesi için tüm potansiyellere sahip olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. İşte bu gençlerimiz birikimleriyle, alana yönelik kendilerini geliştirerek o hayalini kurduğumuz denizci milleti oluşturabileceklerdir. Bu okulumuzda açılan bölümler, uygulamalı atölyelerimiz ve bu çalışmalar ekonomik hayata büyük ölçüde katkı sağlayacaktır." dedi.

Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar." diye konuştu.

EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

Eğitimde ileri teknolojik talepleri dahi karşıladıklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır, gençlerimiz ise geleceğimizin teminatıdır. Onların eğitimi önceliğimizdir." dedi.

Vali Yazıcı ve beraberindekiler öğrencilerle buluşması sonrası, idareci ve öğretmenlerle de bir araya gelerek, BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi.

TAKİP VE DENETİME DEVAM EDİYORUM

Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini ve öğrencilerin kitap okuma saatine aktif olarak katıldığını söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerekiyordu. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim." dedi.

EĞİTİMDE BAŞARININ TEMEL FAKTÖRÜ ÖĞRETMENDİR

Ülkelerin kalkınmasının ancak eğitimde sağladığı başarıyla mümkün olabileceğine işaret eden Vali Ersin Yazıcı, "Eğitimde başarının temel faktörü öğretmendir. Sizin ne kadar değerli bir iş yürüttüğünüzü çok iyi biliyorum. Gözlemlediğim kadarı ile çok güzel de bir ortamınız var. Sizlerin bu gayreti yıllar sonra ülkemize daha büyük bir hizmet olarak geri dönecektir. Yetiştirdiğiniz öğrenciler ülkemizin dört bir yanında çok güzel yerlerde olacak ve çok iyi hizmetler vereceklerdir."dedi.

04-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-201804-10-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.