BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin, ortak değerlerde bütünleşerek omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde bağımsızlık inancını ve hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya haykırarak 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Cumhuriyetimizin, 95. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Milletimizin ortak kararlığı, azim ve inancıyla kurulan, istiklal ve istikbalimizin teminatı Cumhuriyetimizin birer ferdi olmaktan büyük bir  mutluluk duyuyor, ülkemiz ve ilimiz olarak geleceğe güvenle bakıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda Kuvayi Milliye ruhunu Alacamescit’te ateşleyerek öncülük eden, Milli Mücadele kazanılıncaya kadar da sürdüren Kuvayi Milliye şehri Balıkesir olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e doğru giden yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini, ilk günkü heyecanla ve azimle sürdüreceğiz. Aklın ve bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, özgüveni yüksek, ülkemize layık güzel bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle… Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                         Yakup YILDIZ

                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.