BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSAL LİSE ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ BİLİM ve DÜZENLEME KURULU ÜYELERİ İLE DEĞERLENDİRME KAHVALTISI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen 1. Ulusal Lise Öğrencileri Kongresi’nin bilim ve düzenleme kurulu üyeleri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.
ULUSAL LİSE ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ BİLİM ve DÜZENLEME KURULU ÜYELERİ İLE DEĞERLENDİRME KAHVALTISI

09 Kasım 2018 Cuma günü saat 09.00’da Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feray KÖÇKAR, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Fahri ACAR, Karesi Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Ahmet İNAN, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

27 farklı ilden 270’e yakın misafiri ilimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşadık diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ: “Bugün burada birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğum bu ekibin, sizlerin sayesinde son derece güzel bir kongre süreci yaşadık. İnşaallah gelecek yıl ikincisini, daha güzellerini de yapmak nasip olur. İlimizi ziyaretlerinde Sayın Bakanımızın da ifade etmiş oldukları üzere Balıkesir olarak ödevimiz bundan sonra Türkiye ile değil dünyayla yarışmak. İnşaallah çok daha güzel, başarılı çalışmalara imza atacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Gerçekleştirdiğimiz kongre; dışarıdan bakanlar için üç gün süren bir çalışma gibi gözükebilir; ama çalışmanın, kongrenin öncesinde 5-6 ay süren bir emek var. Emekleri, gayretleri için Prof. Dr. Feray KÖÇKAR Hocamızın şahsında üniversitemizin bütün  akademisyenlerine, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin AŞIK ve Şube Müdürümüz Fahri ACAR’a, Ayşe Pınar DÜLKER’in şahsındaAR-GE Birimimizin tüm çalışanlarına ve her zaman olduğu gibi bu programda da desteğini bizden esirgemeyen  Karesi Belediye Başkanımız Sayın Yücel YILMAZ’a teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Eğitim, çok farklı bir kulvar. Her şey eğitimle başlıyor diyerek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel YILMAZ: “Şehirde ne yapacaksak gençlerle yapmamız gerek. Kongreler de bunun önemli bir aracı. Şehrin tanıtımı kongrelerle yapılıyor. Hayata tutunacak projelerle insanlar hem akademik olarak gelişiyor hem de bu projeler şehre katkı sağlıyor. Üniversite, Millî Eğitim ve yerel yönetimlerle böyle güzel ortak çalışmaların devamını diliyorum.” dedi.

Eğitim ve öğretimde fark oluşturacak bu önemli projeye emek veren öğretmenlere teşekkür belgesi takdim edilmesinin ardından kahvaltı etkinliği sona erdi.

10-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-201810-11-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.