BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

 

Aydınlık geleceğimizin mimarları değerli öğretmen arkadaşlarım,

Bir Öğretmenler Gününü daha birlikte kutlamanın sevinç ve mutluluğu içersinde hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Ünlü düşünür Sokrates’in: “Dünyada her şeye kıymet biçilebilir; ama öğretmenin eserine asla kıymet biçilemez.” özdeyişinin ışığında öğretmen,  bir “sanatkâr” hem de “eserine paha biçilemeyen bir sanatkâr”dır. Aslında ne söz ne de yazı, işlediği cevher insan olan öğretmenlik mesleğinin değerini anlatmaya yetmez. 

Biz biliyoruz ki ancak doğru yönlendirilmiş, iyi eğitilmiş insanlarla yaşadığımız evreni değiştirmek ve güzelleştirmek mümkündür. Ve yine biliyoruz ki milletimiz, öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir.

Anadolumuzun her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızdaki bu aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle… Gerek Balıkesir’de gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren tüm öğretmen arkadaşlarımın “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor; büyük bir heyecan ve aşkla göreve yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza “evinize, ailenize hoş geldiniz” derken; emekli olan değerli öğretmenlerimize de yıllar boyu özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor;  ebediyete irtihal eden değerli öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.

  

                                                                                                                                                     Yakup YILDIZ

 İl Millî Eğitim Müdürü 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.