BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ’ın 2018-2019 Yarıyıl Karne Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ’ın 2018-2019 Yarıyıl Karne Mesajı

17 Eylül 2018 Pazartesi günü il genelinde 1108 okul/kurumumuzda, 187843 öğrencimiz ve 15196 öğretmenimizle başlamış olduğumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı I.Kanaat Dönemini tamamlamış bulunmaktayız.

Yoğun bir tempo içinde geçen yorucu bir dönemin ardından öğrencilerimiz 18 Ocak 2019 Cuma günü karnelerini alarak tatile girecekler. Öncelikle il genelinde bir eğitim-öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek ve gayretleri olan tüm idareci ve öğretmenlerimize; eğitimi, bu şehrin en önemli ve birinci önceliği olarak görerek yürütmüş olduğumuz faaliyetlerde her zaman yanımızda olan Sayın Valimize şükranlarımı arz ediyorum.  

 

            Sevgili Öğrenciler,

Bir dönemin daha sonuna gelmenin mutluluğunu ve karne almanın heyecanını yaşadığınızı biliyor; karne heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum.

Şunu unutmayınız ki karne, şahsiyetinizin, insanî değerlerinizin ya da zekânızın bir göstergesi değildir; bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Karne; aynı zamanda zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bu doğrultuda tedbirler almanız adına bir imkandır. Karnelerinizdeki notları bu şekilde değerlendireceğinize ve bu noktadan hareketle II. Kanaat döneminde çok daha güzel olana ulaşacağınıza yürekten inanıyorum.

BENGİ projesiyle sizlere kazandırmaya çalıştığımız ve en önemli hedefimiz olan okuma alışkanlığını yarı yıl tatilinde de aksatmadan devam ettirmeniz; kitaba ve okumaya zaman ayırmanız; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak tatili değerlendirmeniz; böylelikle II. Kanaat dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanız en büyük arzumuzdur.

 

Saygıdeğer Veliler,

Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Evlatlarınızı çok sevdiğinizi, tüm imkânlarınızı onlar için seferber ettiğinizi çok iyi biliyoruz.

Çocuklarınızın başarılarının sadece karnelerindeki notların yer aldığı bölümden oluşmadığını; onların başarısının aynı zamanda davranış ve tutumlarının değerlendirildiği bölümden de oluştuğunu; çocuklarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olmasının da önemli olduğunu unutmayınız. Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olmasını arzuluyor; bunu en az akademik başarıları kadar önemsiyoruz. O nedenle çocuklarımızın karne notları nasıl olursa olsun ne olur yanında olmaya devam ediniz. Çünkü sizler; onların hep arkalarında olduğuna inandıkları, güvenle yaslanabildikleri yıkılmaz duvarlarısınız.


Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için eğitim-öğretim dönemi boyunca göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çabalarınız nedeniyle her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Mesuliyet duygusu, azim ve kararlılık ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları; bilgili ve kültürlü olmalarının yanı sıra bizi biz yapan değerlerimizle mücehhez olarak yetişmeleri için eğitim ortamlarımızın niteliğini artırarak sizlerle birlikte her geçen gün daha iyiye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Sizlerin, bu hedefte hep yanımızda olacağınız inancıyla… Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                            Yakup YILDIZ

                                                                                                                                   İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.