BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİZ, BİR ADIM ATTIK…” SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

UNİFAB Fabeks Kimya firmasının, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yürütmüş olduğu “Biz, Bir Adım Attık…” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Balıkesir’deki okullarımıza yapılan temizlik malzemesi yardımının teslim töreni gerçekleştirildi.
“BİZ, BİR ADIM ATTIK…”  SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

            08 Şubat 2019 Cuma günü Karesi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen teslim törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Fabeks Kimya Firma Temsilcisi Ali GİRİTLİOĞLU, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa URAS, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

            “Biz, Bir Adım Attık…” sosyal sorumluluk projesinin teslim töreninin açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “Okullarımızın akademik başarı yönünden en önde olmalarının yanı sıra temizlik ve hijyen bakımından da en önde olması ve öğrencilerimizin sağlıklı koşullarda yetişmesi bizim en öncelikli hedeflerimizden biridir. Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan ‘Beslenme Dostu Okullar Programı’ kapsamında yürütmüş olduğumuz başarılı çalışmalar neticesinde il genelindeki 905 kurumumuzdan 645 tanesi beyaz bayrak sertifikasına kavuşmuştur. Bugün de bu başarıyı güçlendirmek için Fabeks Kimya Firması tarafından hediye edilen ürünlerin teslimini gerçekleştireceğiz. 1108 okulumuza kazandırılan bu temizlik maddeleri 187.366 öğrencimiz ve 15.199 öğretmenimizin kullanımına sunulacaktır.

Temiz okullar için adım atan ve bizlere bu imkânı sunan başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’na, Fabeks Kimya Firma Sahibi Sayın Hediye TAŞKIN’ın şahsında tüm Fabeks Kimya Firma yetkililerine öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

            2006 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan her zaman gurur duyan bir firmayız diyerek sözlerine başlayan Fabeks Kimya Firma Temsilcisi Ali GİRİTLİOĞLU: “Dezenfektasyon, hijyen ve endüstriyel kimya alanında ulusal ve uluslararası mükemmellik merkezi olmak vizyonunda olan firmamız, 2010 yılında “Biz, Bir Adım Attık...” projesi ile 100 okulda 100.000 öğrencimizin hijyenik ortamlarda öğrenim görmesi için ücretsiz olarak tehlikeli virüs ve bakterilere karşı dezenfektasyon sağlayarak, büyük ölçüde bir sorumluluk projesi başlatmıştır. 9 yıldır devam etmekte olan “Biz, Bir Adım Attık...” projemizi bu yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´nin öncülüğünde 1108 okulumuzun dezenfektan ve hijyen ürünlerinin ihtiyaçları sosyal sorumluluk projemiz kapsamında sağlanacaktır. Bundan büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle bize bu imkânı sağlayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve İl Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

            Herkes keşke böyle bir adım atabilse, keşke büyük nice firmalarımız böyle sosyal sorumluluk projelerini arttırarak devam ettirebilse diyerek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai KAFAOĞLU: “Kurumların iş birliği ile aşamayacağımız engel yok. ‘Temizlik, imandandır.’ diyen bir kültürden geliyoruz. Her şeyin başı temizlik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 2023, 2053, 2071 hedeflerine, bizleri siz gençlerimiz ulaştıracaksınız. Sizin başarılı olmanız için sağlıklı ortamlarda eğitim görmeniz lazım. Büyükşehir Belediyesi olarak Fabeks Kimya Firma yetkililerini bu projelerinden dolayı gönülden kutluyorum.” dedi.

            Teslim töreni, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU’nun Fabeks Kimya Firma Temsilcisi Ali GİRİTLİOĞLU’na plaket takdim etmesi ile sona erdi.

10-02-201910-02-201910-02-201910-02-201910-02-201910-02-201910-02-201910-02-201910-02-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.