BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YABANCI DİL EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Yabancı Dil Eğitiminde Öğretmen Nitelik ve Yeterliliklerin Arttırılması kapsamında ortaokullarımızda görev yapan İngilizce öğretmenlerine yönelik olarak Balıkesir Üniversitesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile “Yabancı Dil Eğitim Çalıştayı’’ düzenlendi.
YABANCI DİL EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen “Yabancı Dil Eğitim Çalıştayı’’na İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Dilek İNAN, Balıkesir Üniversitesi Dr. Öğrt. Üyesi Fatih YAVUZ, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğrt. Üyesi Heidi SALESKA, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrt. Üyesi Jennifer LACANO ve Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarımızdan 30 İngilizce öğretmeni katıldı.

Çalıştayda İngilizce öğretmenlerimize, Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Dilek İNAN, Balıkesir Üniversitesi Dr. Öğrt. Üyesi Fatih YAVUZ, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğrt. Üyesi Heidi SALESKA, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrt. Üyesi Jennifer LACANO tarafından; “Media Literacy: İngilizce derslerinde 5 adımda medya okuryazarlığı ve öğrencilerin eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik sınıf içi etkinlikler” ; “Building Your Techers’ Toolbox: İngilizce öğretiminde yeni yöntem ve teknikler ile sınıf içi etkinlik geliştirme ve yansıtma modeli kullanarak mesleki gelişim” ; “How to Cook a Lesson? İngilizce dersi için Örnek bir ders hazırlığı modeli” ; “Teacher Resources on the American English Website: American English web sayfasındaki İngilizce öğretmenleri için kaynaklar, online eğitim programları tanıtılmıştır” başlıklı konularda eğitimler verildi.

BUGÜN ÇOK KIYMETLİ BİR ADIM ATTIK

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonundaki hedefler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu tür çalıştaylarla eğitimde çok daha güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum, diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ: “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yabancı Dil Eğitiminde 3 hedef belirlenmiştir: Birincisi ülke geneli̇nde yabancı di̇l eği̇ti̇mi̇nin sevi̇ye ve okul türleri̇ne göre uyarlanması. İkinci olarak, yeni kaynaklar ile öğrenci̇leri̇n İngilizce konuşulan dünyayı deneyi̇mlemesinin sağlanması. Üçüncüsü ise; yabanci di̇l eği̇ti̇mi̇nde öğretmen ni̇teli̇k ve yeterliliklerinin yükseltilmesidir. Bugün yapılan Yabancı Dil Eğitimi Çalıştayı ile bu hedefler doğrultusunda çok kıymetli adımlar attığımıza inanıyorum.

Değerli sunumları ile çalıştayımıza katkıda bulunan Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Dilek İNAN Hocamın şahsında emeği geçen tüm akademisyenlerimize, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin AŞIK’a, Temel Eğitim Hizmetleri Birimimizin değerli çalışanlarına, katılım sağlayan siz değerli İngilizce öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Yabancı Dil Eğitim Çalıştayı, eğitimcilere ve katılım sağlayan öğretmenlere katılım belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

24-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-201924-03-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.