BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DOĞANIN İÇİNDE BİLİMLER BİZİMLE"

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı çağrısı kapsamında Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi ortaklığı ile Altıeylül Plevne Ortaokulu tarafından yürütülen "Doğanın İçinde Bilimler Bizimle" projesinin kapanış ve sertifika töreni, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Halil İnalcık Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 16.00'da Necatibey Eğitim Fakültesi Halil İnalcık Konferans Salonunda gerçekleştirilen kapanış ve sertifika törenine Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut KILIÇ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sebahattin İKİKARDEŞ, akademisyenler, idareci, öğretmen ve veliler katıldı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı çağrısı kapsamında hazırlanan ve Altıeylül Plevne Ortaokulu tarafından yürütülen "Doğanın İçinde Bilimler Bizimle" projesinde 17 akademisyen ve 13 öğretmen eğitmen olarak görev almıştır. Karesi ve Altıeylül ilçelerindeki ortaokullarda okuyup 6. Sınıftan 7. Sınıfa geçen toplam 30 öğrenciden oluşan gruba; öğrenciyi merkeze alan, yaparak yaşayarak öğrenmesine fırsat veren bahçe, laboratuvar, doğal parklar, müzeler gibi okul dışı ortamlarda eğlenceli ve eğitici aktiviteler içeren 34 etkinlik uygulanmıştır.

Projenin sertifika töreninde söz alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "Projede yer alan öğrencilerimize imrendiğimi ifade etmeden geçemeyeceğim. Çünkü bizler üniversite ile ancak üniversiteyi kazandığımız yıl tanışma imkanı bulabilmişken sizler daha ortaokul sıralarında tanışma imkanını yakaladınız. Bu kadar kıymetli akademisyenle, bilim adamı ile çalışmak çok büyük bir bahtiyarlık. Ne olur ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın.

Ben bu güzel bu projede gençlerimizi bilimle buluşturan Proje Yürütücümüz Altıeylül Plevne Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmeni Hanife YILDIZ'a, Proje Uzmanı Doç. Dr. Asuman KÜÇÜKÖZER'e ve onun şahsında Balıkesir Üniversitesimizin tüm değerli öğretim üyelerine, eğitimcilerimize ve rehberlerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ ve Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut KILIÇ tarafından eğitimci ve rehberlere, ardından öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Akademisyen, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekiminin ardından kapanış töreni sona erdi.

04-07-201904-07-201904-07-201904-07-201904-07-201904-07-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.