BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN  2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Takvimin yaprağı eylüle gelince tatlı bir heyecan süsler kalbimizi. Yeni umutların filizlendiği yeni yeni başlangıçlar ve yeni işlenecek binlerce cevher...

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı... Görünen sadece başlangıç; arkasında gizli binlerce mimar ve bu mimarların aşkla şevkle işlediği rengârenk binlerce kanaviçe var... Ve her yüreğin köşesinde farklı bir telaş, farklı bir coşku...

Annenin dilinde, babanın gözünde, öğrencinin yüreğinde, öğretmenin defterinde gizlenmiş bir öğrenme sevdası...

Gözlerindeki ışığı ve yüreğindeki coşkusuyla etrafa neşe saçan sevgili öğrenciler,

Bizim de hikâyemiz bu sıralarda başladı ve biz de her yaşta birbirimizden öğreniyoruz hayatı... Bizim anılarımızı süsleyen okul yılları, sizin için bembeyaz bir sayfa ve her satırında sizden izler var. En güzel başlangıçlar için ziller çalacak, sizler koşacaksınız derslere.

Sağlam adımlarla, güçlü ve dik duruşlu gençliği ve dolayısıyla geleceği sizlerin yapılandıracağına yürekten inanıyor; yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

Geleceğin mimarı kıymetli meslektaşlarım,

Az gideriz, uz gideriz; bazen bir arpa boyu bile yol gidemediğimizi düşünürüz. Oysa diktiğimiz fidanlar filizlenecek, yeşerecek büyüyüp ağaç olacak ve emin olun her biri ayrı ayrı meyveye duracak. Biz bu fidanların toprağı, güneşi ve suyu olacağız.

Yarınlar, yarınlarımız ve yarınların yapıtaşı, olmazsa olmazı sizlersiniz. Sizin bütün gizli cevherleri işleyeceğinize yürekten inanıyorum.

Ve saygıdeğer veliler,

Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk Millî Eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Balıkesir'imizi eğitim-öğretim faaliyetlerinde en üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yıl da gereken desteği sağlayacağınıza olan inancım sonsuzdur. Bu kutlu yolda yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle... "İlköğretim Haftası"nı kutluyor; büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbâlimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yılının ülkemize, Balıkesir'imize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                Yakup YILDIZ

                                                        İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                          

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.