BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZİ SINAVI KOORDİNASYON TOPLANTISI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, 20 ilçe milli eğitim müdürü ile video konferans sistemiyle gerçekleştirilen Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti.
ORTAÖĞRETİM KURUMLARI MERKEZİ SINAVI KOORDİNASYON TOPLANTISI

12 Mayıs 2020 Salı günü saat 15:00'de video konferans sistemiyle gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ ve 20 ilçe milli eğitim müdürü katılım sağladı.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü ilimiz genelinde 255 okulumuzda 18.991 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı ve uzaktan eğitim süreci ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda bu yıl pandemi süreci nedeniyle merkezi sınavın uygulanmasına yönelik esaslar, alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavında "İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Yapacağı İşlemler,Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerle İlgili İşlemler, Sınavın Uygulanması, Sınav Binaları ve Öğretmen Görevlendirmeleri İle İlgili İşlemler" hakkında ilçe milli eğitim müdürlerine bilgiler sunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü Balıkesir'imizde 20 ilçemizdeki 255 okulumuzda 18.991 öğrencimizin katılımlarıyla 09.30 ve 11.30'da olmak üzere 2 oturum hâlinde gerçekleştirilecektir.

Daha önce TEOG gibi büyük bir sınavı yüz akı ile tamamlamış olan Millî Eğitim Bakanlığımızın, bu sınavı da siz değerli idarecilerimizin titiz çalışması ile sorunsuz bir şekilde atlatacağımıza inancım tamdır.

Sınava girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor; öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gayret gösteren öğretmenlerimize ve desteğini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum. Sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum.'' dedi.

Meslek liseleri, bilim ve sanat merkezleri, olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitim merkezlerinde maske, tulum, önlük gibi medikal ürünlerin üretimine ilişkin son verilerin de ele alındığı toplantıda, uzaktan eğitimle ilgili süreç ve ilçelerimizde yürütülen başarılı çalışmalar aktarıldı. 

 

Toplantı, İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin süreçle ilgili sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

13-05-202013-05-202013-05-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.