BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasında ilimizde dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Müdürümüz Yakup Yıldız ve Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dr. Ömür Akyıldız Eroğlu tarafından takdim edildi.  
SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK

Millî Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması" her yıl Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren okullarda gerçekleştirilmektedir. Yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayıp daha güvenli ve daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır.

 Çocuklarda ve gençlerde sanat aracılığıyla bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmayı ve bağımlılıkla ilgili eserlerle yetişkinlere de mesaj vermeyi hedefleyen yarışma imzalanan protokol doğrultusunda 2011 yılından bu yana düzenli olarak yapılmaktadır. Bağımlılık konulu eserlerin yarıştığı Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasına ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri özgün eserleriyle katılım sağlamaktadır. 2017 yılından itibaren görsel kategori ve edebi kategori olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenen yarışmanın ilimiz genelinde gerçekleştirilen ilk turunda birinci olan öğrencilerimiz 500 TL para ödülü ve plaket ile ödüllendirilirken birinciliği elde eden eserler ülke genelinde gerçekleştirilecek olan yarışmanın ikinci turunda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ödül törenindeki konuşmasında; "İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak birçok yarışmanın ödül törenine ev sahipliği yaptık. Ama hiçbirisi bugünkü kadar anlamlı değildi. Duyarlılığınız ve yarışmaya katılımlarınız için hem İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz hem de Yeşilay Cemiyeti adına sizlere teşekkür ediyorum.

Bizim, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi daha iyi yetiştirmekten daha önemli bir konumuz, gündemimiz yok. Her nefes alışverişimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle okul öncesinden başlayarak üniversiteye kadar gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumanın gayreti içerisindeyiz.

Sizlerin de bu şuurla yetişmiş olması bizler için çok büyük bir mutluluk. Katılımlarınız için tekrar tebrik ediyor, başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum." dedi.

Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dr. Ömür Akyıldız Eroğlu törende gerçekleştirdiği konuşmasında; "Siz değerli öğrencilerimize ve kıymetli idarecilerimize bu iş birliği için çok teşekkür ediyorum. Hassasiyetiniz nedeniyle de ayrıca teşekkür ediyorum. Geleceğimizin çok sağlam temellerde olduğunu gördük. Öğrencilerimiz güzel eserler, güzel resimlerle ufkumuzu farklı bir şekilde genişlettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, farklı yarışmalarda tekrar görüşmeyi diliyorum. Bu eserlerin arasından bir tane de Türkiye birincisi çıkmasını arzu ediyorum. Sizlere iyi çalışmalar, iyi dersler ve sağlıklı günler diliyorum." dedi.    

21 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 14.00'te İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde "Görsel Eserler" kategorisinde birinci olan;  Zeynep Duru Akarsu (Havran Aliçetinkaya İlkokulu), Dilan Altıncı (Bandırma Özel Bahçeşehir İlkokulu-Ortaokulu), Çetinalp Çekiç (Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi) ile "Edebi Eserler" kategorisinde birinci olan; İnci Şen (Bigadiç Cumhuriyet İlkokulu), Yağmur Kocataş (Susurluk Mehmetçik Ortaokulu) ve Gamze Aktaş'a (Manyas Anadolu Lisesi) ödüllerini Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız ve Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dr. Ömür Akyıldız Eroğlu takdim etti.

Ödül töreni hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.   

22-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-202022-10-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.