BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletimizin; tüm dünyaya iradesine zincir vurulamayacağını ve kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin söz sahibi olamayacağını haykırdığı; benimsediği ortak değerler uğruna kanını, canını ortaya koyarak kazandığı Millî Mücadelemizin sonrasında 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

"Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir!" ilkesinden hareketle, her türlü imkânsızlığa rağmen tarihe şanla, şerefle yazılacak bir var oluş mücadelesi veren milletimizin sahip olduğu; azim, inanç, birlik ve beraberlik duygusu karşısında hiçbir gücün duramayacağının ilanıdır Cumhuriyet! Bu anlamlı günde bir yandan Cumhuriyetin bir ferdi olmanın haklı gururunu yaşarken diğer yandan da Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerler ışında ülkemizin ve milletimizin geleceğine güvenle ve emin adımlarla ilerlemenin mutluluğunu yaşıyoruz.  

Türk milletinin istiklâl ve istikbâli için Kuva-yı Milliye ruhunun oluşmasına Alacamescit'te gerçekleştirilen toplantılarla öncülük eden ve bağımsızlığımıza kast eden düşmanlara karşı gösterilen direnişin ilk sancaklarından olan Kuva-yı Milliye şehri Balıkesir'in fertleri olarak 2023'te 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimizi, dünyada layık olduğu yere taşımak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." diyerek Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizi; aklın ve bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerine bağlı olan donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için yapmakta olduğumuz çalışmalarımızı azimle ve inançla sürdürmeye devam edeceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşu için verilen mücadelede yer alarak bu toprakları bizlere vatan kılan, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna ebediyete irtihal eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.