BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARI 'TESADÜFLE' GELMEZ!

eTwinning projelerinde geçen yıl 85 olan "Ulusal Kalite Etiketi" ve "Avrupa Kalite Etiketi" sayısını bu yıl 335'e çıkaran okullarımız, %394 oranında artışla rekor bir başarıya imza attı.
BAŞARI 'TESADÜFLE' GELMEZ!

           

             Avrupa'da okul ortaklıkları kurularak projeler yürütülmesi, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojileri becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyetlerinde; ulusal düzeyde yürütülüp başarılı bulunan projeler "Ulusal Kalite Etiketi" ; Avrupa ortaklı yürütülüp başarılı bulunan projeler ise "Avrupa Kalite Etiketi" ile ödüllendirilmektedir.

İlimizde 2019 yılında 52'si "Ulusal Kalite Etiketi" , 33'ü "Avrupa Kalite Etiketi" olmak üzere toplamda 85 proje kalite etiketi almaya hak kazanmıştır. 2020 yılında ise 208'i "Ulusal Kalite Etiketi" , 127'si "Avrupa Kalite Etiketi" olmak üzere toplamda 335 proje kalite etiketi almaya hak kazanmıştır.

BAŞARI 'TESADÜFLE' GELMEZ! 

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "eTwinning faaliyetlerinin Balıkesir'imizde daha yaygın ve etkin hale getirilmesi amacıyla üç yıldır yoğun bir çalışma yürüttük.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Ulusal Kalite Ödülü sayımız 6 iken 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 68'e yükselttik. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında bu sayıyı 85'e taşıdık. Bu yıl da %394 gibi rekor oranda bir artışla bu sayıyı 335'e çıkardık. Bu da bize bir daha gösterdi ki hiçbir başarı tesadüfle gelmez!

Bu yıl böylesine büyük bir başarıya ulaşarak 3 yıldır yürütmüş olduğumuz çalışmaların meyvelerini toplamaya başlamış olmak, bizler için büyük bir gurur. Değerli öğretmenimiz Ümit YEL başta olmak üzere bu büyük başarıda emeği olan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.